Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Jesteś trupem! Twoi przyjaciele też! I cała twoja rodzina! Rozpierdolę ciebie, twoje dzieci i wnuki!

—Sal grożący CJ'owi

Don Salvatore Leone - nadrzędna postać z serii Grand Theft Auto, która pojawia się jako postać drugoplanowa w Grand Theft Auto: San Andreas, drugorzędny antagonista w Grand Theft Auto III oraz jako deuteragonista w Grand Theft Auto: Liberty City Stories.

Głosu podłożył mu nieżyjący już Frank Vincent, który także zagrał szefa mafii Phila Leotardo.

Biografia

1992

Jest donem rodziny Leone z Liberty City. Wyeliminował wpływowe inne rodziny - rodziny Sindacco i rodziny Forelli, w Las Venturas, z pomocą CJ'a, aby Salvatore przejął większą część Pałacu Caliguli w Las Venturas. Zostaje jednak zdradzony, gdy CJ i triady San Fierro przeprowadzają skomplikowany napad i obrabowują kasyno Caliguli za miliony dolarów, co skłania do zirytowanego telefonu do CJ'a wkrótce po misji, w której Salvatore mu grozi. Wydaje się, że to wydarzenie doprowadziło do jego znanej paranoi w Grand Theft Auto: Liberty City Stories (GTA: LCS) i GTA III, a także do jego śmierci.

Salvatore obiecał uczynić CJ'a „martwym”, ale nic nie wynikało z jego groźby, prawdopodobnie dlatego, że nie chciał pogorszyć złej sytuacji, informując ludzi, jak łatwo było go obrabować, co oznacza, że ​​jest silny na próżność, co jest również prawdą w GTA III, kiedy zarządził śmierć Claude'a po tym, jak dowiedział się, że on i Maria byli pionkami.

Ponadto w San Andreas, Salvatore został przedstawiony Marii, która pracowała wówczas jako kelnerka w Pałacu Kaliguli.

1998

2001

W 2001 roku Salvatore zostaje przedstawiony Claude'owi, kiedy zwołuje spotkanie z Joeyem Leone, Toni Cipriani i Luigim Goterelli. Wczesne misje instruują Claude'a, aby zbadał działalność Kudłatego Boba, który zdradzał informacje o działalności rodziny Leone dla kartelu kolumbijskiego a jeśli zostanie uznany za winnego, zabić go. Claude ma później za zadanie zniszczyć tankowiec, który jest fabryką narkotyków dla kartelu.

Salvatore jest przedstawiany jako coraz bardziej paranoiczny i podejrzliwy wobec wszystkich wokół niego. Po tym, jak Claude zniszczył statek fabryczny SPANK Kolumbii, przy pomocy 8-Ball pod jego rozkazami, zdradza i próbuje zabić Claude'a pułapką, próbując zawrzeć umowę z kartelem kolumbijskim. Maria ostrzega Claude'a przed bombą samochodową, a on unika śmierci. Maria i Claude opuszczają Portland wraz z Asuką Kasen, aby udać się na Staunton Island, po czym Salvatore zostaje zabity przez Claude'a po opuszczeniu klubu Luigiego, zgodnie z instrukcją Asuki Kasen, aby udowodnić, że Claude w końcu zerwał więzi z rodziną Leone.

Salvatore ma nienazwanego brata, który twierdził, że jest „policjantem, z którym Salvatore pracował”.

Advertisement