FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Sandman


Sandman – jeden z najpopularniejszych wrogów Spider-Mana, pochodzący z komiksów Marvela.

Potrafi zmieniać swoje ciało w piasek, manipulując jego kształtem - może na przykład zamienić swoją dłoń w piaskową maczugę lub młot.

Biografia

Geneza

William Baker, działający jako Flint Marko był kryminalistą, od dawna poszukiwanym przez FBI.

Pewnego razu, podczas jego pobytu na plaży, nastąpił niespodziewany wybuch reaktora nuklearnego, przez co w nieznany do końca sposób DNA Marko zmieszało się z piaskiem.

W efekcie, jego ciało mogło zamieniać się w piasek zależnie od jego woli.

Pierwsze starcie ze Spider-Manem

Marko został zauważony przez policję i był ścigany. Spider-Man, będąc świadkiem pościgu, próbował go pobić, ale szybko poznał jego moce. Po zniszczeniu maski Spider-Mana, bohater wycofuje się, pozwalając Sandmanowi obrabować bank.

Sandman ponownie został zauważony, więc skrył się w liceum, do którego uczęszczał Peter Parker. Spider-Man wszedł do sali, gdzie Sandman dręczył jednego z profesorów.

Walka przeniosła się do kotłowni, gdzie Spider-Man ostatecznie odniósł zwycięstwo nad Sandmanem, wykorzystując do tego odkurzacz.

Sinister Six

Sandman był jednym z zaproszonych superzłoczyńców na spotkanie Doktora Octopusa. Utworzono przestępczą grupę Sinister Six, w której skład wchodzili również Vulture, Mysterio, Electro, a także Kraven Myśliwy.

Przestępcy dostali losowe kartki z adresami. Sandman był jednym z ostatnich przeciwników Spider-Mana, z którym został zamknięty w metalowej klatce. Zabrakło mu powietrza, więc stracił przytomność. Przeżył, jednak został aresztowany (podobnie jak całe Sinister Six).

Galeria

Ciekawostki

  • Imię Sandmana jest kwestią sporną. Oficjalnie uznaje się, że jego prawdziwe imię to William Baker, a Flint Marko to jedynie przykrywka, pomimo, że to właśnie Flint Marko jest jego oryginalnym nazwiskiem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.