FANDOMSanjuan Wolf, znany również jako Olbrzymi Okręt Wojenny – antagonista występujący w mandze One Piece oraz jej adaptacji anime. Jest jednym z więźniów Impel Down, którzy zostali uwolnieni przez Marshall D. Teacha. Po odzyskaniu wolności dołączył do załogi Czarnobrodego.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Dzięki, przynajmniej w części, jego Diabelskiemu Owocowi, Wolf jest olbrzymem niezwykłych rozmiarów, górującym nad nawet największymi znanymi dotąd postaciami, takimi jak Oars czy Oars Jr., a także tak duży, że wydaje się mniej więcej tego samego rozmiaru jako siedziba Marynarki w Marineford. Jego głowa ma kształt onigiri, a jego rysy twarzy to okrągłe oczy z ciemnymi liniami wokół nich, a także ślady rzęs podobne do tych znalezionych na twarzy Franky'ego, które kierują się w dół. Do tej pory jego całe ciało nie zostało jeszcze zauważone, ponieważ jest przez coś zawsze zasłonięte. Nosi mundur więzienny Impel Down, ma jasnobrązowe włosy i czarną brodę zakrywającą boki twarzy.

Osobowość Edytuj

Choć znany z popełniania zbrodni, które spowodowały, że jego istnienie zostało wymazane z historii, wydaje się, że ma zabawne nastawienie, co widać, gdy dowiedział się, że został znaleziony, gdy próbował ukryć się za kwaterą główną. Jest także bardzo nieśmiały, bo boi się, gdy ludzie zdają sobie sprawę z tego, kim jest i dalej się ukrywa, podczas gdy reszta załogi walczy z Białobrodym. W rzeczywistości był jedyną osobą, która nie walczyła w czasie rozgrywającej się walki. Jest również skłonny do narzekania, jak pokazano, kiedy Piraci Czarnobrodego kierowali się do Nowego Świata. Pomimo jego narzekania i braku uczestnictwa okazuje się, że jest bardzo lojalny wobec Czarnobrodego.

Historia Edytuj

Wolf urodził się w West Blue. W pewnym momencie zjadł Diabelski Owoc, który dał mu rozmiar, z którego jest znany. Stał się jednym z najbardziej przerażających zbrodniarzy na świecie i został uznany za jedynego znanego giganta swojej wielkości, ale ostatecznie został złapany przez Globalny Rząd i skazany na dożywocie w Impel Down, na poziomie 6, gdzie został skutecznie usunięty z historia. Tylko kilka osób, takich jak Emporio Ivankov, wiedział, kim jest.

Kiedy Czarnobrody i jego załoga przybyli do Impel Down, został uwolniony z więziennej celi przez nich, wraz z Catariną Devon, Vasco Shotem i Avalo Pizarro, po tym jak walczyli na śmierć z innymi więźniami. On i jego współwięźniowie zostali następnie zwerbowani do załogi Czarnobrodego i udali się do Marineford.

Fabuła Edytuj

Saga Wojna Szczytów Edytuj

Akt Marineford Edytuj

Piraci Czarnobrodego przybyli na bitwę w Marineford. Wolf ukrył się za kwaterą główną Marynarki i był rozbawiony, gdy wrogowie go zauważyli i rozpoznali. Wolf nie brał udziału w zabójstwie Białobrodego przez jego załogę i wyruszył wraz z nimi po przybyciu Shanksa, który zakończył wojnę.

Po wojnie Edytuj

Piraci Czarnobrodego przeszli do Nowego Świata, ale dzięki, przynajmniej w części, Wolfowi, tratwa została uszkodzona. Pokonali Jewelry Bonney i jej załogę na płonącej wyspie, zamierzając wymienić Bonneya na okręt wojenny. Wolf stał w oceanie blisko wybrzeża i narzekał na utratę sił, ale Czarnobrody kazał mu przestać narzekać. Piraci Czarnobrodego następnie musieli opuścić wyspę po zauważeniu admirała Akainu na nadpływającym statku Marynarki, wierząc, że nie zawrze z nimi porozumienia.

Podczas przeskoku Edytuj

Rok po wojnie w Marineford, Piraci Czarnobrodego walczyli z ocalałymi z załogi Białobrodego i wygrali.

Piraci Czarnobrodego wykorzystali wiedzę kapitana o byłym terytorium Białobrodego, aby je podbić. Po tym, gdy Czarnobrody stał się Imperatorem, Piraci Czarnobrodego rozpoczęli polowanie na potężnych użytkowników Diabelskich Owoców, aby wchłonąć ich umiejętności.

Saga Czterech Imperatorów Edytuj

Akt Zou Edytuj

Piraci Czarnobrodego później zaatakowali Baltigo, siedzibę Armii Rewolucjonistów. Baltigo zostało zniszczone w momencie przybycia Marynarkii Cipher Pol, ale Armia Rewolucjonistów była w stanie uciec. Jednak Piraci Czarnobrodego uciekli po krótkim starciu z Cipher Pol.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.