FANDOM


Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Sao Feng – drugorzędny antagonista w filmie Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Jest on Pirackim Władcą Morza Południowochińskiego.

Biografia Edytuj

Spotkanie z Barbossą Edytuj

Po śmierci Jacka Sparrowa, Will Turner wyruszył do Singapuru i próbował ukraść mapę prowadzącą do Luku Davy'ego Jonesa, aby z jej pomocą uratować Jacka. Podwładni Sao Fenga złapali jednak Willa i zabrali go do łaźni, w której Sao Feng oczekiwał na przybycie Hektora Barbossy i Elizabeth Swann.

Podczas spotkania Barbossa próbował zdobyć mapę nawigacyjną Fenga i poprosił o statek oraz bezpieczne przejście przez wody Singapuru. Feng po chwili opowiedział o próbie kradzieży Turnera. Sprowokował również Elizabeth do ujawnienia powiązania między nimi. Barbossa natychmiast próbował zmienić temat, mówiąc Fengowi o gromadzeniu się Trybunały Braci i o tym, co należy zrobić przeciwko Kompanii Wschodnioindyjskiej, która systematycznie eksterminuje piratów na całym świecie. Feng nie chciał wejść w otwartą wojnę z Kompanią, więc Elizabeth nazwała Fenga tchórzem, twierdząc, że ukrywał się w swojej łaźni, podczas gdy jego sojusznicy zginęli. Feng był rozgniewany tą uwagą, ale pod wrażeniem asertywności Elizabeth, uspokoił się i nie zrobił odwetu.

Zamiast tego powiedział, że nadal nie dostał odpowiedzi o celu ich podróży. Will odpowiedział mu, że chcą uratować Jacka Sparrowa. Sao Feng pamiętając dawne urazy ze strony Sparrowa rozgniewał się tym. Barbossa opowiedział mu o tym, że Jack nie mianował swojego następcy oraz że zabrał ze sobą do Luku swój talar. Sao Feng jednak dostrzegł nieznaną mu osobę z fałszywym tatuażem na plecach. Rozkazał więc swoim ludziom chwycić za broń. Po tym jak Hektor i Elizabeth chwycili za broń, Feng zagroził zabiciem człowieka z fałszywym tatuażem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.