FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ci, którzy odrzucają zbawienie noszą w sobie ignorancję!

—Sean odprawiający modły w sali kinowej


Sean Keanan to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać po raz pierwszy 2 dnia o godzinie 13:00 w Paradise Plaza w niezapowiedzianym zadaniu pobocznym Kult oraz po raz drugi 3 dnia o godzinie 00:00 w Paradise Plaza w kinie Colby’s Movieland w zadaniu pobocznym Dziwna Grupa. Jest to fanatyczny przywódca religijny, który założył organizację kultystów True Eye, która porywa i zabija innych ocalałych w rytuałach poświęceniowych wierząc, że rozlewając ich plugawą krew zdołają zbawić świat. Jego kultyści panoszą się po całym centrum handlowym dopóki Frank nie znajduje ich kryjówki w kinie. Głosu użyczył mu Peter Renaday.

BiografiaEdytuj

20 września o godzinie 13:00, Frank West wchodzi do Paradise Plazy i widzi nie codzienną sytuację. A mianowicie tuż przed kinem Colby’s Movieland widzi grupę ludzi ubranych w płaszcze przeciwdeszczowe z zielonymi maskami na twarzach, starszego człowieka w białych szatach z mieczem, którzy są w trakcie rytuału, którego celem jest zabicie bezbronnej kobiety o imieniu Jennifer Gorman. Po wrzuceniu związanej i zakneblowanej kobiety do skrzyni, Sean przymierza się do przebicia jej, jednak w oddali zauważa Franka, który robi im zdjęcia. Sean mówi innym, że Frank to heretyk i rozkazuje kultystom go zabić po czym odchodzi z miejsca porzucając plan zabicia Jennifer.

Następnego dnia po północy, Otis informuje Franka, że Ci kultyści mają swoją kryjówkę wewnątrz kina Colby’s Movieland, którzy zbierają się tam w dużych ilościach przygotowując się na coś wielkiego. Frank udaje się do kina i wchodzi do sali kinowej numer 4. Wewnątrz sali, Frank widzi, że cała sala została pozbawiona foteli i jest pełna płonących koszy oraz manekina pełniącego funkcję bożka. Sean jest w trakcie przemawiania do czwórki ocalałych przywiązanych do foteli o imieniu Nathan Crabbe, Michelle Feltz, Ray Mathison oraz Beth Shrake, mówiąc im, że są pełni ignorancji za odrzucenie możliwości dołączenia do nich i za to zostaną zabici. Po chwili Sean zdaje sobie sprawę z obecności Franka i mówi mu, że nadszedł czas aby przegnać jego plugawą krew i atakuje Fanka.

Po walce, pokonany Sean upada na wprost na ołtarz na którym znajduje się manekin z mieczem i zaczyna się do niego modlić. Sean błaga go by dał mu siłę po czym podnosi głowę i widzi jak chyboczący się manekin spada prosto na niego, a miecz wbija mu się prosto w prawe oko zabijając go w bardzo brutalny sposób. Po jego śmierci, Frankowi udaje się rozprawić z ostatnimi członkami kultu, oraz uratować czterech ocalałych w sali kinowej oraz zamkniętą w schowku Cheryl Jones.

GaleriaEdytuj

CiekawostkiEdytuj

NawigacjaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.