FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Seath Scaleless jest drugorzędnym antagonistą i bossem w grze Dark Souls. Zazdrosny i niezadowolony faktem, że urodził się jako ślepy smok, postanowił zdradzić cały swój gatunek i przejść na stronę Lorda Gwyna, po czym przez wieki szukał alternatywnych środków, aby stać się nieśmiertelnym. W końcu nastał jego upadek po tym, jak jego Pierwotny Kryształ został zniszczony przez Wybranego Nieumarłego, głównego bohatera gry i stracił odłamek Duszy Lorda, który został mu podarowany przez Lorda Gwyna za pomoc w wojnie ze smokami.

Historia Edytuj

Smok albinos, Seath Scaleless, zdradził swoich pobratymców pomagając Gwynowi, Lordowi Blasku Słonecznego, podczas wojny z Wiecznymi Smokami. Udało mu się zdobyć Pierwotny Kryształ; święty skarb splądrowany, gdy walczył ze smokami, zapewniający mu nieśmiertelność i czyniący go "prawdziwym nieumarłym". Gwyn nadał Seathowi status książęcy i przekazał mu fragment duszy władcy.

W czasie bycia księciem, Seath wpadł w obsesję na punkcie swoich eksperymentów i badań, gromadząc niezliczone ilości książek i ostatecznie popadając w szaleństwo. Tunelarze, czarodzieje Seatha, podróżowali do odległych krain, aby zdobyć kolejne okazy do jego eksperymentów. Wśród schwytanych obiektów znajdowały się dziewice.

Szóstka oczu u każdego z Tunelarzy rekompensowała brak wzroku u Seatha. Wielu kryształowych żołnierzy strzegło fortecy, a nawet kilkoro wężoczłeków pomagało w pilnowaniu więzienia.

Seath Scaleless był określany jako twórca magii i był obiektem fascynacji sławnego czarodzieja, Logana. Najbardziej znanymi tworami bezłuskiego smoka były Pisaci, Księżycowy Motyl i kryształy żar.

W czasie Dark Souls II, Seath, podobnie jak wielu pozostałych Lordów, był ledwie pamiętany, jeśli nie zapomniany. Jednak Carhillion z Bezkresu wspomina o tym, jak magia została stworzona przez wielką, bladą istotę, ale przyznaje, że nikt nie wie, czy to na pewno prawda.

Jednak podczas wydarzeń w Dark Souls III, jego dziedzictwo zostało przywrócone, kiedy Kryształowi Mędrcy zaczęli głosić dzieło Logana, uznając "bladego smoka" za istotę, którą ów czarodziej spotkał. Zaczął być czczony jako bóstwo przez uczonych, którzy uznali go i jego wpływ na Logana za mit.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Seath Scaleless, jak sama nazwa wskazuje, jest wielkim, bezłuskim smokiem o białej, połyskującej karnacji, z nielicznymi, różowymi akcentami. Ma on cztery pary przeźroczystych skrzydeł, a zamiast nóg ma dwie wielkie, grube macki i potężny ogon z tyłu. Posługuje się mocami magicznymi, związanymi głównie z kryształem.

Osobowość Edytuj

Zazdrosny i zgorzkniały z powodu faktu, że był najbardziej odmienny i wadliwy ze swojego gatunku, Seath postanowił zdradzić pozostałe smoki, stając po stronie Lordów, zwłaszcza Gwyna, po odkryciu, że ich moce mogą zniszczyć Wieczne Smoki. Arogancki i żądny władzy, wierzył, że może zdobyć dla siebie nieśmiertelność i pozornie odniósł sukces dzięki Pierwotnemu Kryształowi. Jego obsesja i nieśmiertelność nie tylko spowodowały utratę niewinności u kobiet, które zamienił głównie w potwory, ale także doprowadziły go do szaleństwa, z którym nie mógł sobie poradzić. To, wraz z nagrodą za jego zdradę okazało się jego upadkiem.

Ciekawostki Edytuj

  • Imię Seatha pochodzi od smoka znanego z serii King's Field.
  • Tylko podczas spotkania w pierwszej lokacji, Seath przenosi gracza do celi po śmierci. W Kryształowej Jaskini natomiast już nie.
  • Jeśli gracz odetnie ogon Seathowi, nie zniknie on i pozostanie on przez resztę gry.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.