Sebas Tian lub po prostu Sebas – protagonista pojawiający się w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime. Jest lokajem NPC stworzonym przez Najwyższą Istotę, Touch Me i służy jako przywódca drużyny bojowej Plejad. Pierwotnie stworzony, aby służyć jako ostatnia linia obrony Nazaricka, teraz wykonuje misje szpiegowskie, aby zebrać informacje i odkryć więcej świata dla Ainz Ooal Gowna.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Sebas Tian ma wygląd starszego lokaja i jest ubrany z wdziękiem w swój tradycyjny czarny mundur. Włosy Sebasa są całkowicie białe, podobnie jak jego nieskazitelna broda. Ma widoczne zmarszczki na twarzy, co sprawia, że wygląda łagodnie, ale za to posiada dobry wzrok. Jednak w mandze jego broda jest dłuższa, ramiona nie są tak szerokie, a jego twarz też jest starsza.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak jego twórca, Touch Me, Sebas Tian ma wiele osobistej sprawiedliwości. W przeciwieństwie do wielu innych mieszkańców Nazarick, nie gardzi on ludźmi ani nie postrzega ich jako gorsze stworzenia. Zamiast tego wierzy, że niektórzy ludzie mają dobrą naturę i obowiązkiem silnych jest chronić słabych. Ludzie o brzydkiej naturze odstraszają go i nie zawaha się zabić każdego, kto ośmieli się przeciwstawić Nazarickowi.

Sebas uważał, że błędem jest wyrzucać żałosną egzystencję tylko ze względu na możliwości ryzyka. Z powodu konfliktu w ich osobowościach, on i Demiurge nie wydają się dobrze ze sobą dogadywać, ponieważ ich cechy są biegunowymi przeciwieństwami.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.