Seidou Takizawa (滝 澤 政 道, Takizawa Seidō) – były inspektor ghuli drugiej rangi, który pracował w Głównym biurze CCG, kiedy był człowiekiem i był jednym z bohaterów serii Tokyo Ghoul, ale zmienił się po nalocie na 20 Dzielnicę i bitwie z siłami Drzewa Aogiri.

Został zabrany przez profesora Kanou po bitwie i w wyniku różnych eksperymentów został zamieniony w Sztucznego jednookiego ghula. i zamieniony w Sztucznego Jednoocznego Ghula. Dołączył do Drzewa Aogiri i zaakceptował swoją nową naturę. Nienawidził ludzkości i używał swoich nowych zdolności, aby obalić ludzką rasę i doprowadzić ghule do władzy. Ale ilekroć spotykał swoich byłych towarzyszy, takich jak Akira Mado, zakrywał twarz i uciekał, gdyż wstydził się tego, kim się stał.

Po zdradzeniu Aogiri i zabiciu Tatary, Takizawa ponownie się zjednoczył z Akirą Mado i został członkiem organizacji Koza prowadzonej przez Kena Kanekiego.

Jest jednym z sześciu głównych antagonistów w serii Tokyo Ghoul, wraz z Akihiro Kanou, Eto Yoshimurą, Rize Kamishiro, Kichimurą Washuu i Tsuneyoshim Washuu.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Jako człowiek[edytuj | edytuj kod]

Jako człowiek, Takizawa miał krótkie brązowe włosy z długą, rozchyloną grzywką i brązowymi oczami. Podobnie jak większość inspektorów, podczas pracy miał na sobie profesjonalny strój i preferował niebieskie ubrania.

Jako ghul[edytuj | edytuj kod]

Po przemianie w Sztucznego jednookiego ghula, jego fizyczny wygląd drastycznie się zmienił. Wygląda bardziej monotonnie i przerażająco. Jego włosy stały się białe i wyraźnie zaniedbane oraz sięgają do poziomu brody. Jego paznokcie u rąk i usta stały się czarne. Wydaje się być bardziej zmęczony z powodu ciemnych kręgów pod oczami pozbawionymi brwi, z których jednym jest jego lewy kakugane. Ubrany na czarno, zakłada luźne szaty z szerokimi, sięgającymi do łokci rękawami, które mają na kapturze biały symbol. Nosi spodnie założone poniżej kolan i ma owinięte wokół stóp odsłaniając palce. Po przywróceniu mu zdrowia psychicznego nosi zmodyfikowaną wersję swoich szat Aogiri jako płaszcz, czarny z białymi paskami na brzuchu i po obu stronach kołnierzyka. Obroża jest również podciągnięta, częściowo zakrywając tył głowy.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jako człowiek[edytuj | edytuj kod]

Takizawa ma bardzo bezpośrednią i poważną osobowość, będąc stosunkowo normalnym młodym człowiekiem. Ma wielki podziw dla swoich wyjątkowych przełożonych, skłonnych do łaskawości nad nimi i przyznaje się do zbierania wycinków z gazet w sprawie Arimy. Ma jednak głęboko zakorzenione pragnienie bycia szanowanym i kładzie duży nacisk na staż pracy, zarówno pod względem rangi, jak i wieku. Prowadzi to do konfliktów między współpracownikami, gdy nie zyskuje szacunku, który mu się należy, i łatwo się denerwuje, gdy prześladują go ci, których uważa za swoich rówieśników lub młodszych towarzyszy. Jest bardzo pobudliwy, zarówno pod względem jąkania z podekscytowania, jak i wzmagania się w stanie wzburzenia. Kiedy jest rozczarowany lub sfrustrowany, ma tendencję do dąsania się lub działania w ponurym nastroju wystarczająco długo, aby inni mogli go komentować.

W ten sposób jest on nieco niedojrzały, ale nie jest szczególnie złośliwy. Jednak jego rywalizacja z Akirą Mado ma tendencję do wydobywania z niego najgorszego i rzadko mogą wchodzić w interakcje bez kłótni. Podobnie łatwo denerwuje się w pobliżu Juuzou Suzuyi, ale ostatecznie przyznaje się do jego najlepszych talentów i wyraża zaniepokojenie, gdy sprawy mają się poważnie.

Chociaż sam się wypowiada, w rzeczywistości ma poważne wątpliwości co do swoich umiejętności, jeśli chodzi o rzeczywistą walkę. Aktywnie stawia odważny front, prosząc o pracę w terenie, by zaangażować się w walkę z ghulami. Jednakże, gdy faktycznie zmierzy się z rzeczywistą walką na żywo i możliwą śmiercią, załamuje się i jest ogarnięty uczuciem strachu. Mimo to jego zaangażowanie w służbę i towarzyszy jest silniejsze niż wszelkie lęki i wątpliwości, które może ukrywać.

Jako ghul[edytuj | edytuj kod]

Po przemianie jego osobowość zmieniła się drastycznie. W pełni obejmując swoją naturę jako ghula i ideologię Drzewa Aogiri, jest bezlitosnym mordercą, nie zważającym na ludzkie życie. Lubi zabijać i wyraża wiarę w pokonanie strachu, stając się tym samym potwornym lękiem. Mimo skłonności do niekonsekwentnych lub dzikich zachowań pokazuje także momenty całkowitej klarowności i świadomości swoich działań. Jego wspomnienia z przeszłości pozostają nienaruszone, wyrażając urazę i frustrację z powodu bycia przyćmionym przez innych w przeszłości. W związku z tym, pod jego arogancką postawą, jego niepewność pozostaje. Wyraża także urazę do CCG, dając do zrozumienia, że ​​wierzy, iż sam został przez nich wykorzystany i porzucony.

Całkowicie przeciwstawiając się swojej ludzkiej jaźni, całkowicie wyzbył się troski o normy społeczne czy porządek grupowy. Mocno naśladuje maniery Eto, z sarkastycznym i okrutnym dowcipem, który prowadzi do kpienia z innych. Jeśli chodzi o jego uczucia dotyczące innych ghuli i siebie, komentuje znalezienie idei ghuli o miłości do siebie nawzajem. Lubi powodować ból fizyczny lub psychiczny, drwić z nich i wygłaszać wykłady na temat filozofii, której nauczył się od Aogiri. Mimo to, w obliczu ważnych ludzi z jego przeszłości, takich jak Akira, wyraża wstyd, zakrywając swoją twarz i ucieka, nie walcząc z nimi.

Pomimo wszystkich drastycznych zmian, jakie pojawiły się podczas wydarzeń w Operacji osadzenia w Rushimy, w gruncie rzeczy pozostaje on taki sam: niepewny i rozpaczliwy. Posunął się nawet do zlikwidowania swojego przełożonego Aogiri, Tatary, za zemstę za to, co zrobił mu podczas operacji Tłumienia Sowy, jako środek, by w końcu uzyskać zgodę swojego byłego przełożonego śledczego Kousuke Houji i udowodnić swoją lojalność dla CCG. Kiedy inspektorzy ponownie podnieśli przeciwko niemu broń, piętnując go niczym więcej niż wyjątkowo niebezpiecznego ghula z oceną SS, zmasakrował ich wszystkich, nie dbając o ich życie. Po raz kolejny pokazał swoje okrucieństwo i obłęd, próbując udusić swojego byłego kolegę z klasy i przyjaciela Akirę Mado bez zamiaru zatrzymania się. Jednak pozornie został przywrócony do porządku przez Akirę chroniąc go przed Tooru Mutsukim i uznając determinację Amona, by go uratować.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie Takizawy było bardzo przeciętne. Był najstarszym dzieckiem w rodzinie. W pewnym momencie jego młodości, ghul zabił jego starszego sąsiada Satou. To wydarzenie głęboko wstrząsnęło jego matką. Zmotywowany tym, postanowił zostać inspektorem i zaciągnął się do Akademii. Ukończył Akademię jako jeden z najlepszych uczniów zaraz po Akirze Mado.

Saga Aogiri[edytuj | edytuj kod]

Takizawa został wysłany do 20 Dzielnicy wraz z Kousuke Houji i Yukinori Shinohara przez centralę. Tam też poznał Juuzou, który natychmiast go zirytował. Całkowicie go lekceważył. Złapał przekąskę Juuzou i zaczął go bełkotać, ale uciszył go cios w nos i resztę spotkania dąsał się.

Był później sfrustrowany, gdy dowiedział się, że Juuzou, inspektor niższej rangi, został przydzielony do 11 Dzielnicy. Narzekał, że został zmuszony do pozostania w tyle w 20 Dzielnicy, zauważając, że zawsze był drugi.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.