Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nie będę pokazywał żadnej litości!

—Sektor


Za Lin Kuei!

—Sektor jako człowiek.


Sektor - wojownik Lin Kuei przekształcony w cyborga i wspierający antagonista z serii gier walki Mortal Kombat. Jest także jednym z najbardziej znienawidzonych wrogów Sub-Zero i drugim arcywrogiem.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Oryginalna oś czasu[edytuj | edytuj kod]

Mortal Kombat 3[edytuj | edytuj kod]

Sektor zgłosił się na ochotnika, by przekształcić się w cyborga z lojalności wobec Lin Kuei po tym, jak klan podjął decyzję, by zacząć robić to swoim najlepszym wojownikom. Sektor został wysłany, aby upolować i zabić nieuczciwego ninję, Sub-Zero, po tym, jak opuścił klan.

Cyborg spróbował tego dwa razy, po raz pierwszy podczas inwazji cesarza Shao Kahna i drugi raz podczas próby przejęcia władzy przez Shinnoka, ale nie udało się to za każdym razem. Sektor został ostatecznie jedynym działającym cyborgiem po schwytaniu Smoke'a i pozostawiony w jednej z fortec Shao Kahna dezaktywowany, a Cyrax został członkiem Agencji Śledczej Świata Zewnętrznego po przywróceniu jego duszy.

Jednak programowanie Sektora zostało zepsute przez jego ciągłe walki z siłami Pozaświatów. Zbuntował się przeciwko Arcymistrzowi Lin Kuei i przejął kontrolę nad klanem, zabijając go. Po tym, Sektor zaczął planować przekształcenie wszystkich Lin Kuei w cyborgi, ale został zatrzymany przez Sub-Zero. Cyborg został pokonany i zmuszony do ucieczki, ale założył własny klan ninja cyborgów, zwany Tekunin.

Mortal Kombat: Armageddon[edytuj | edytuj kod]

W trybie Konquest w Mortal Kombat: Armageddon Sektor zaatakował i schwytał Tavena, gdy był w świątyni ojca. Cyborg zabrał go na swój okręt wojenny, gdzie zażądał informacji o tym, co powiedział mu ojciec Tavena w swojej wiadomości. Jednak okręt Sektora został zaatakowany przez Sonyę i jej Siły Specjalne, w wyniku czego Taven został uwolniony.

Ale zanim półbóg zdążył uciec z okrętu, cyborg zaatakował go, mówiąc, że Taven nie odejdzie, dopóki nie uzyska wszystkich potrzebnych mu informacji. Sektor został pobity, ale najwyraźniej wyszedł z okrętu. Cyborg umieścił na nim urządzenie śledzące, które później Sonya znalazła na Tavenie.

W swoim zakończeniu Sektor pokonał Blaze'a, powodując, że jego potęga przepłynęła przez niego. To spowodowało, że jego umysł połączył się z myślami Cyraxa i Smoke'a i połączyli się w obrzydliwość ciała i technologii.

Obecna oś czasu[edytuj | edytuj kod]

Mortal Kombat (2011)[edytuj | edytuj kod]

Sektor pojawił się jako jeden z kombatantów walczących pod nadzorem Shang Tsunga, a póżniej Shao Kahna.

Mortal Kombat X[edytuj | edytuj kod]

Po śmierci Sub-Zero z rąk Sindel i późniejszym zmartwychwstaniu przez Quan Chi i Shinnoka jako Upiór, Sektor przejął kontrolę nad Lin Kuei, zamierzając przekształcić cały klan w cyborgi takie jak on i przekształcić je we własną armię. Jednak jego ambicje zostały zakończone przez powrót Sub-Zero, który został uwolniony spod kontroli Quan Chi i powrócił do ludzkości dzięki działaniom Sonya Blade i Johnny Cage.

Sub Zero, z pomocą Cyraxa, który jest uwolniony od kontroli Sektora za pośrednictwem skradzionego wirusa USB podanego przez Kung Jina pokonał Sektora i rozczłonkował go, ale postanowił utrzymać go przy życiu w rozłożonym stanie, aby zbadać jego cybernetyczne wspomnienia. To pozwoliło mu odkryć, że podczas wydarzeń z poprzedniej gry Sektor zawarł umowę z Quan Chi: Quan Chi eksterminuje Shirai Ryu dla Sektora, a w zamian Sektor przyrzekł Lin Kuei służbie Shinnoka. Jednak Sektor odmówił podtrzymania końca umowy, twierdząc, że Quan Chi wskrzesił Hanzo Hasashiego, gdy Scorpion naruszył warunki umowy. Sub Zero ujawnił tę nową informację Hanzo, który podobnie jak on został uwolniony spod kontroli Quan Chi i odrzucił swój stary pseudonim. To w końcu zakończyło wendetę Hanzo przeciwko Lin Kuei i skierowało jego gniew i zemstę na Quan Chi, prawdziwe źródło jego cierpienia. Nie wiadomo, czy Sub Zero zdecydował się całkowicie zniszczyć Sektora po tym.

Mortal Kombat 11[edytuj | edytuj kod]

Odbywające się pod koniec turnieju Mortal Kombat 2 w Mortal Kombat (2011), wcześniejsze iteracje Sektora i Cyraxa zostały przeniesione przez Kronikę na przyszły harmonogram. Staje w obliczu Frost, byłego ucznia Kuai Lianga/Sub-Zero z przyszłej osi czasu, który teraz ślubuje pomóc nowej erze Cyber ​​Lin Kuei Sektora, przyznając jej drugi program master control jako jego następcę podczas jej transformacji jako pierwsza w historii kobieta cyborga, pozwalająca programowi kontroli cyborgów poddanych praniu mózgu, pozostała online, gdyby Sektor umarł przed nią.

On i Frost, wspomagani przez starego sojusznika Lin Kuei, pierwszego Sub-Zero, teraz pragnącego zemsty Nooba Saibota za życia znany jako Bi-Han, realizują swój plan, masakrując Lin Kuei Kuai Lianga i używając ich serc i mózgów do wszczepienia w ciała cyborga, piorąc im mózgi, tuż przed przyszłym Scorpionem (teraz powraca jako człowiek) i Sub-Zero którzy przybyli za późno. Wyjaśniono, że zanim rozpoczął się drugi turniej na jego osi czasu, Sektor rozerwał serce Cyraxa, zanim siłą zautomatyzował go w cyborga. Podczas gdy Sektor znajduje się gdzie indziej w niedawno wybudowanej fabryce Cyber ​​Lin Kuei, jest on ostrzegany przez Frost o przybyciu Sub-Zero i Scorpiona oraz odzyskanie przez ludzką duszę Cyrax. Prawdopodobnie zostaje zabity przez Scorpiona lub Sub-Zero, a były przeciwnik otrzymuje zemstę na Sektorze za udział w umowie z Quan Chi lub oryginalnej masakrze Shirai Ryu. Chociaż masowa produkcja cyber Lin Kuei jest zatrzymana przez poświęcenie Cyraxa, zamykając jego system, ciało Sektora jest szybko sprowadzane przez jego sojuszników, gdzie dwie iteracje Kano ożywają i ulepszają go by oddać go w ręce Kroniki, oferując im kontrolę nad każdym rynkiem w Wymiarach.

On i Kano poprowadzili Czarnego Smoka, a Cyber ​​Lin Kuei robi nalot na bazę Sił Specjalnych, biorąc Sonyę Blade z jego osi czasu za zakładnika. Gdy on i jego linia czasu Kano są bici przez przyszłego Johna Cage'a, przyszły obecny Kano udaje się również wziąć Johnny'ego z przeszłości jako zakładnika, pozostawiając Sektora samozniszczeniu wraz z Cassie Cage, Jacqui Briggs, młodym Jaxem Briggsem i starszy Johnnym, aż do czasu, gdy poprzedni Raiden przybył na czas, aby ewakuować swoich ocalałych sojuszników.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Sektor miał nosić imię „Ketchup”.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.