FANDOMShadow the Hedgehog, znany również jako Ostateczna Forma Życia – antropomorficzny czarny jeż oraz rywal Sonica. Jest jedną z głównych postaci w serii gier wideo Sonic the Hedgehog i ich adaptacji.

Biografia

Shadow został stworzony jako Ostateczna Forma Życia przez Geralda Robotnika, który użył DNA Black Dooma. Shadow jest ostatecznym rezultatem projektu Shadow. Jego celem było dostarczenie sposobów opracowywania lekarstw na śmiertelne choroby, które do tej pory były nieuleczalne, a mianowicie dla wnuczki Geralda, Marii Robotnik, której Shadow był bardzo bliski, ale został schwytany i zatrzymany przez wojsko, gdy uznano go za zagrożenie dla ludzkości. Ostatnie chwile Shadowa z Marią to jej powiedzenie "sayonara, Shadow the Hedgehog". Dziewczyna została zabita zaraz po pożegnaniu.

Pięćdziesiąt lat później Shadow został zwolniony przez doktora Eggmana, który oczekiwał od niego pomocy w podbiciu świata. Początkowo Shadow próbował zniszczyć Ziemię, by pomścić swoją Marię, zabitą przez wojsko, ale został przekonany, by pomóc jej uratować ziemię od zagłady. Podczas tego procesu Shadow utracił wspomnienia i starał się odkryć swoją przeszłość, co doprowadziło go do kontaktu z Black Doomem. Ostatecznie pokrzyżował plany Black Dooma i uratował świat. Stamtąd kontynuował swoją misję ochrony ludzkości, stając się specjalnym agentem G.U.N. (Guardian United Nations).

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.