FANDOMMaria... wciąż pamiętam, co ci obiecałem: ludziom na tej planecie... obiecuję... ZEMSTĘ!

—Shadow the Hedgehog in Sonic Adventure 2.

Jeśli świat zdecyduje się zostać moim wrogiem... Będę walczył tak jak zawsze!

—Shadow do Mephilesa.


Shadow the Hedgehog jest jedną z głównych postaci w grach z serii Sonic The Hedgehog oraz w różnych adaptacjach.

Pojawia się jako główny antagonista w Sonic Adventure 2, antybohater w Sonic Heroes, tytułowy główny bohater Shadow the Hedgehog, jedna z głównych postaci w Sonic the Hedgehog (2006), postać drugoplanowa w Sonic Colours i Sonic Generations oraz postać poboczna w Sonic Forces, a także główny bohater dodatku DLC Episode Shadow. Dodatkowo jego klon służy również jako pomniejszy antagonista w Sonic Forces.

Chociaż jest on rywalem Sonica, Shadow nie jest tak naprawdę zły, ponieważ jest uważany za antybohatera, głównie ze względu na to, że wielokrotnie ratował życie Sonicowi pomimo ich rywalizacji, wielokrotnie poświęcał się, aby ocalić innych i ostatecznie aby czynić dobro dla ludzkości i chronić świat. Czasami zdarzały się jednak tragedie, które doprowadziły go do popełnienia nikczemnych czynów, zarówno w osiągnięcia zemsty, jak i znalezienia celu.

Shadow został stworzony jako „Ostateczna Forma Życia” przez zmarłego Geralda Robotnika, wykorzystując DNA Black Dooma, i jest końcowym rezultatem Projektu Shadow. Jego celem było znalezienie sposobów na opracowanie lekarstw na śmiertelne choroby, uważane za nieuleczalne, a mianowicie na NIDS (zespół niedoboru odporności immunologicznej), śmiertelną chorobę wnuczki Geralda, Marii Robotnik, której Shadow był bardzo bliski, ale został schwytany i zahibernowany, kiedy uważano go za zagrożenie dla ludzkości. Ostatnie chwile Shadowa z Marią to jej powiedzenie „Żeganj, Shadow the Hedgehog”, a następnie zastrzelenie i zabicie natychmiast po tym.

50 lat później Dr. Eggman wypuścił Shadowa, aby pomóc mu podbić świat. Początkowo Shadow próbował zniszczyć Ziemię, aby pomścić swoją zmarłą przyjaciółkę Marię, która została zabita przez wojsko, ale przekonano go, aby uratował ją przed planami zagłady Geralda. Podczas tego procesu Shadow stracił wspomnienia i starał się odkryć swoją przeszłość, co doprowadziło go do spotkania z Black Doomem. Ostatecznie Shadow pokonuje go i ratuje świat. Wtedy Shadow kontynuował swoją misję ochrony ludzkości, stając się specjalnym agentem organizacji G.U.N.

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.