FANDOMShagrat – dużo, dobrze uzbrojony Uruk-hai, kapitan Wieży Cirith Ungol i dowódca jednego z dwóch patroli orków, które znalazły Froda Bagginsa po tym, jak został otruty przez Szelobę. Później jego garnizon walczył o posiadanie mithrilowej koszulki Frodo z patrolem orków z Minas Morgul dowodzonym przez Gorbaga. Shagrat dosłownie interpretował swoje rozkazy: wszystkich przetrzymywanych więźniów, lecz pozostawionych bez szwanku, zabrać ich i ich rzeczy do Barad-dûr. Gorbag ​​pożądał dla siebie ładnej krasnoludzkiej koszuli Froda. Wkrótce rozpoczęła się walka. Gorbag ​​zranił Shagrata w ramię nożem, ale ostatecznie został zabity przez Shagrata. Ich poszczególni zwolennicy również zaczęli walczyć i wymordowali się nawzajem w ciągu następnych kilku godzin.

Później Sam, niosąc Jedyny Pierścień, przeniknął do Wieży Cirith Ungol i wkrótce zrozumiał, że garnizon został skutecznie zniszczony. Niestety, Shagrat zdołał przedrzeć się przez niego niosąc zbroję Froda i inne przedmioty osobiste i uciekł, by zabrać je do Lugbúrz (Barad-dûr) zgodnie z rozkazem.

Możliwe, że Shagrat został zabity przez Saurona lub władze w Barad-dûr za wydarzenia, które miały miejsce w Wieży Cirith Ungol. Ewentualnie mógłby zostać nagrodzony za swoją lojalność, gdy pozwolono mu maszerować do Czarnej Bramy obok swoich towarzyszy orków i Uruków jako jeden z ich kapitanów. Jeśli tak, to nie wiadomo, czy został zabity w bitwie, czy też później podczas zniszczenie Mordoru po upadku Saurona, czy też przeżył i uciekł.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.