FANDOMShere Khan – główny antagonista w filmie Disneya Księga dżungli z 2016 roku. Jest on dużym, mizantropijnym tygrysem bengalskim, który za wszelką cenę chce zabić Mowgliego.

W oryginalnej wersji głosu użyczył mu Idris Elba, zaś w polskiej wersji zrobił to Jan Frycz.

Osobowość Edytuj

To wcielenie Shere Khana jest dużo bardziej bezwzględne, manipulujące, oziębłe i straszne niż jego oryginalny odpowiednik.

Jest skrajnie agresywny, krwiożerczy i dziki. Najbardziej lubi antagonizować i nękać Mowgliego, nie tylko zrażając innych do niego, dlatego, że jest człowiekiem, ale również napawając się z śmierci jego ojca, a także śmierci Akeli. Próbuje zmusić Mowgliego do strachu przed nim i na krótko mu się to udaje, ale to dowodzi, że strach przed nim jest tym, co daje mu siłę i moc kontrolowania zwierząt w dżungli.

Gdy Mowgli stanął przed nim i powiedział, że już nie boi się Shere Khana, on ryknął na niego. Prawdopodobnie to roszczenie go rozwścieczyło, ponieważ Mowgli drwił z niego i jego mocy.

Biografia Edytuj

Shere Khan pojawia się po raz pierwszy w czasie suszy, gdy zwierzęta gromadzą się w pobliżu wodopoju, który w czasie suszy służy za miejsce pokoju. Po tym jak ugasił swoje pragnienie, zaczął wąchać i wyczuł Mowgliego. Zaczął grozić zabiciem go, gdyż człowiek nie może mieszkać w dżungli. Mówi również, że jak skończy się susza, to on przyjdzie po Mowgliego. Zadaje wilkom również pytanie, ilu są w stanie poświęcić, aby ochronić Mowgliego. Następnie odchodzi.

Po tymh jak Mogwli opuszcza klan wilków i podróżuje z Bagheerą do wioski ludzi, Shere Khan zasadza się na nich i atakuje. Do walki z nim staje Bagheera, który zostaje ranny w czasie walki z tygrysem. Shere Khan następnie zaczyna ścigać chłopca, ale Mowgliemu udaje się uciec przy pomocy stada bawołów. Shere Khan następnie powraca do stada wilków i mówi im, że złamali umowę. Słysząc o tym, że Mowgli zmierza do wioski ludzi, Shere Kan atakuje i zrzuca z klifu Akelę. Następnie przejmuje władzę nad klanem wilków i zaczyna wprowadzać terror w dżungli. Ma nadzieję, że dzięki temu chłopiec dobrowolnie przyjdzie do niego.

Gdy Kaa hipnotyzuje Mowgliego, chłopiec widzi przeszłość Shere Khana. Widzi jak jego ojciec ginie zabity przez tygrysa oraz jak Shere Khan zostaje oszpecony.

Jakiś czas po zabiciu Akeli, Shere Khan opowiada małym wilkom opowieść o kukułce. Kieruje swoją historię w stronę Rakshy mówiąc, że jej miłość do Mowgliego jest oznaką słabości. Kiedy Raksha zapytała, dlaczego Shere Khan to robi, tygrys stwierdza, że ​​chce widzieć martwego Mowgli i że będzie czekał, kiedy powróci Mowgli.

Po tym jak Król Louie mówi Mowgliemu o śmierci Akeli, chłopiec wraca do wodopoju z ogniem skradzionym z wioski ludzi. Kiedy chłopiec widzi jak wszystkie zwierzęta boją się ognia, wyrzuca pochodnię do wody, dzięki czemu Shere Khan może go zaatakować. Ale Baloo, Bagheera i Wilki przyłączają się do walki z Mowglim. Pomimo liczebności i siły, Baloo, Bagheera i wilki zostają pokonane przez Shere Khana, który następnie ściga Mowgli w lesie. Mowgli zwabia Shere Khana na stare uschnięte drzewo, gdzie jedna z jego gałęzi pęka pod ciężarem tygrysa. Shere Khan spada w ogień i ginie.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.