FANDOM


Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Shiliew (シリュウ Shiryū), znany także Deszczowy Shiliew – antagonista występujący w mandze One Piece oraz jej adaptacji anime. Był głównym strażnikiem w Impel Down. Został zamknięty na poziomie 6 za swoje zbrodnie przeciwko więźniom. Był w celi śmierci, ale został zwolniony przez Magellana, by powstrzymał Piratów Czarnobrodego, którzy najechali Impel Down. Ten jednak dołączył do ich załogi. Obecnie jest jednym z Dziesięciu Tytanicznych Kapitanów oraz kapitanem drugiego okrętu załogi Czarnobrodego.

Historia Edytuj

Chociaż strażnicy Impel Down mają pozwolenie na zabijanie więźniów ze względów bezpieczeństwa, Shiliew mocno nadużywał tego przywileju, zabijając wielu więźniów dla własnej przyjemności. Po tym, jak Magellan odkrył to, uznał go za zagrożenie, przez co Shiliew został skazany na śmierć i zamknięty w celi śmierci na poziomie 6. Jako, że zbrodnie na poziomie 6 są uważane za zbyt niebezpieczne lub krępujące, aby je upublicznić, zbrodnie Shiliewa nie były znane większości więźniów, pomimo ich brutalności.

Fabuła Edytuj

Saga Wojna Szczytów Edytuj

Akt Impel Down Edytuj

Kiedy strażnicy wtargnęli na poziom 6 po nieudanej próbie wpuszczenia gazu w celu pojmania Monkey D. Luffy'ego, Emporio Ivankova i Inazumy, Shiliew poinformował ich, że uciekli razem z Jinbe i Crocodile'm, twierdząc, że Impel Down nie umie sobie bez niego poradzić. Powiedział strażnikom, żeby przekazali Magellanowi wiadomość, że będzie gotów udzielić mu pomocnej dłoni w sprawie uciekinierów. Magellan, po usłyszeniu o wtargnięciu Piratów Czarnobrodego do Impel Down, niechętnie zgodził się uwolnić Shiliewa, by walczył ze zbuntowanym Shichibukai, dodając, że wyrok Shiliewa został jedynie odroczony i że nie otrzyma już żadnych szans. Jednak w chwili, gdy oddano mu jego miecz, zaatakował strażników, którzy zostali wysłani, by go uwolnić.

Później na poziomie 1 spotkał się Czarnobrodym i jego załogą i rozpoczął z nimi rozmowę, ku szokowi strażników, którzy bronili się przed nieprzyjacielską załogą. Czarnobrody zaprosił go do swojej załogi, ale Shiliew odszedł.

Później, Shiliew mordował strażników, niszcząc salę monitoringu, unieszkodliwiając gigantycznego Den Den Mushi, który odpowiadał za odbiór wizualny, i zerwał wszystkie linie kontaktowe na zewnątrz więzienia, jednocześnie stwierdzając, że nie chciał, aby Magellan przybył w dół, gdzie był.

Jakiś czas po spotkaniu Piratów Czarnobrodego z Magellanem przyszedł Shiliew i ocalił ich dając im antidotum, twierdząc, że umarliby, gdyby im nie pomógł. Czarnobrody ponownie zaprosił Shiliewa do swojej załogi. Shiliew przyjął ofertę, mówiąc, że czekał na człowieka o postawie Czarnobrodego, a alternatywa została skazana na śmierć. Wraz z Shiliewem po ich stronie Piraci Czarnobrodego dotarli na poziom 6.

Akt Marineford Edytuj

Shiliew udał się z resztą swoich nowych towarzyszy do Marineford. Został zauważony wraz z innymi członkami załogi na platformie egzekucyjnej, gdzie obserwowali wydarzenia rozgrywające się na polu bitwy. On i inni przybyli do Marineford, ponieważ chcieli zobaczyć śmierć Białobrodego. Kiedy Sengoku zażądał, aby wyjawić mu, co stało się z Magellanem i Impel Down, Shiliew odpowiedział, mówiąc mu, aby sam się przekonał. Ich rozmowa została przerwana, gdy zaatakował Białobrody, ale cała załoga wyszła z tego bez szwanku.

Kiedy Białobrody zdołał zranić Czarnobrodego, mimo że ten anulował moc Diabelskiego Owocu tego pierwszego, Shiliew brał udział w atakowaniu Białobrodego wraz z resztą Piratów Czarnobrodego, tnąc go mieczem. Po śmierci Białobrodego wraz z resztą załogi zaczął pomagać Teachowi w asymilowaniu mocy Białobrodego przez Czarnobrodego przez zakrycie dwóch piratów pod ciemną płachtą. Pomimo tego, Shiliew powiedział z góry, że istnieje szansa, że ​​Czarnobrody może zawieść, informując, że ich drogi się rozejdą, jeśli tak się stanie. Kiedy Czarnobrody przejął kontrolę nad dawną mocą Białobrodego, chciał wstrząsnąć Marineford, aby go zatopić. Ponieważ Sengoku nie chciał dopuścić do tego, gniewnie przekształcił się w formę Buddy i zaatakował Piratów Czarnobrodego gigantyczną falą uderzeniową. Zdmuchnął wszystkich Piratów Czarnobrodego, z wyjątkiem kapitana. Wyglądało na to, że nie otrzymał zbyt wielu obrażeń, ponieważ był w stanie wstać dość łatwo. Odszedł wraz z resztą załogi, gdy Piraci Rudowłosego przybyli do Marineford, aby zakończyć wojnę.

Podczas przeskoku Edytuj

Rok po wojnie w Marineford, Piraci Czarnobrodego walczyli z ocalałymi z załogi Białobrodego i wygrali.

Piraci Czarnobrodego wykorzystali wiedzę kapitana o byłym terytorium Białobrodego, aby je podbić. Po tym, gdy Czarnobrody stał się Imperatorem, Piraci Czarnobrodego rozpoczęli polowanie na potężnych użytkowników Diabelskich Owoców, aby wchłonąć ich umiejętności.

Shiliew został mianowany na kapitana 2 statku Piratów Czarnobrodego.

Saga Czterech Imperatorów Edytuj

Akt Zou Edytuj

Po porażce Donquixote Doflamingo Piraci Czarnobrodego udali się na Dressrosę, ale nie mogli znaleźć Burgessa. Na pewnym morzu w Nowym Świecie Shiliew i Laffitte skontaktowali się z Burgessem przez Den Den Mushi. Burgess poinformował ich, że schował się na statku, który zaprowadził go do bazy rewolucjonistów na Baltigo i stracił przytomność z powodu ciężkich obrażeń zadanych przez Sabo. Następnie powiedział im, aby poinformowali Teacha oraz załogę i zaatakowali wyspę. Piraci Czarnobrodego później zaatakowali Baltigo, siedzibę Armii Rewolucjonistów. Baltigo zostało zniszczone w momencie przybycia Marynarki Cipher Pol, ale Armia Rewolucjonistów była w stanie uciec. Jednak Piraci Czarnobrodego uciekli po krótkim starciu z Cipher Pol.

Akt Levely Edytuj

Po wydarzeniach w Totto Land, Shiliew słuchał komentarzy swojego kapitana na temat Luffy'ego, że jest zbyt wcześnie, aby został Imperatorem.

Akt Kraj Wano Edytuj

Jakiś czas po przybyciu Absaloma na wyspę Czarnobrodego, Shiliew zyskał moc Diabelskiego Owocu Suke Suke no Mi. Kiedy kilka dni później Gekko Moria i jego armia zombie zaczęli szaleć na wyspie, Shiliew zaatakował Morię od tyłu, zanim się ujawnił.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.