FANDOMJeśli chcesz, żebym opuścił barierę, będziesz musiał paść na kolana i błagać.

—Shinji Matou w Fate/stay night


Shinji Matou – antagonista pojawiający się w Fate/stay night. Jest starszym bratem Sakury Matou i starym przyjacielem Shirou Emiya. Jest głównym antagonistą w pierwszych odcinkach Fate/stay Night i wspierającym antagonistą w Unlimited Blade Works. Chociaż jest szowinistyczny, narcystyczny i ma kompleks niższości, jest bardzo popularny jako wicekapitan klubu łuczniczego. Podobnie jak Rin Tohsaka, pochodzi z wybitnej rodziny magów; jest jednak naturalnie niezdolny do używania magii. Shinji raczej nie czuje się dobrze, gdy odwiedza siostrę w domu Shirou, i jest zakochany w Rin, która jednak nie zwraca na niego uwagi, ku jego frustracji.

Pełni rolę mistrza Jeźdźca podczas piątej Wojny Świętego Graala, ponieważ Sakura pożyczyła mu go, ponieważ nie czuła się dobrze z myślą o walce z Shirou. W rzeczywistości Shinji znęca się nad Jeździec, co jasno pokazuje, że Jeździec go nie lubi i dba o to, by często była pierwszym Sługą, który zostanie wyeliminowany w każdym scenariuszu z serii Fate (z wyjątkiem scenariuszu Heaven's Feel ). W Unlimited Blade Works Kirei Kotomine dał Shinjiemu Gilgamesza, by zastąpił Jeźdźca zabitego przez Souichirou Kuzukiego.

W adaptacji anime w japońskiej wersji głosu użyczył mu Hiroshi Kamiya, natomiast Doug Erholtz w angielskiej wersji. W angielskiej wersji Fate/stay night: Unlimited Blade Works głosu użyczył mu Kyle McCarley.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Podobnie jak jego ojciec, Byakuya Matou, Shinji ma kręcone niebieskie włosy i szaroniebieskie oczy. W szkole nosi standardowy mundurek Homurahara. Jego zwykła odzież składa się z białej i czarnej kurtki, czarnej koszuli i niebieskich dżinsów.

Jego ubranie jako młodszego chłopca różnią się w mandze i niekanonicznym Carnival Phantasm. W tym drugim ubranie składa się z białej koszuli z czerwoną muszką, szarej kamizelki i czarnych spodenek. Jego włosy były wtedy też bardziej rozczochrane.

Osobowość Edytuj

Shinji jest wyniosłym chłopcem, znanym z paskudnego temperamentu. Jest także agresywny, kontrolujący i manipulujący, jak pokazuje jego relacja z młodszą siostrą, choć rodzi się to z poczucia niższości wobec niej. Nie przyjmuje też żadnego rodzaju odrzucenia. Jak zauważył to Shirou, Shinji jest ironiczną, ale szczerą osobą.

Materiał postaci pokazuje, że nie jest tak wyniosły, jak się wydaje w powieści. Po zostaniu Mistrzem czuł się bardziej pobłażliwy i pewny siebie, stając się bardziej agresywny podczas piątej Wojny Świętego Graala. Jeśli przeżyje wojnę, wraca do swojego dawnego zachowania, jak pokazano w scenariuszu Unlimited Blade Works, gdzie znów zaczyna dogadywać się z Sakurą, tak jak wtedy, gdy byli młodzi. Naprawdę docenia Shirou, ale odmawia przyznania się do tego z powodu jego arogancji.

Można powiedzieć, że Shinji dostaje swoją wyniosłą osobowość od swojego ojca Byakuyi. Podobnie jak Byakuya, jest palantem z paskudnym temperamentem, choć jest też tchórzem w środku. Również Shinji, podobnie jak Byakuya, jest uważany za hańbę rodziny Matou przez swojego dziadka, Zoukena Matou, z powodu braku magicznych obwodów. Jak na ironię, Shinji nienawidzi Sakury w stopniu podobnym do tego, jak Byakuya nienawidził swojego brata Kariyi.

Biografia Edytuj

Fate/Zero Edytuj

Nie pojawia się w scenariuszu Fate /Zero, ponieważ Byakuya wysłał go na studia za granicę. Z tego powodu nie wiedział, że jego wuj Kariya uczestniczył i zginął podczas czwartej Wojny Świętego Graala, prawdopodobnie dlatego, że Byakuya (który gardził Kariyą) postanowił ukryć ten fakt przed nim.

Fate/stay night Edytuj

Fate Edytuj

Shinji jest tymczasowym mistrzem Jeźdźca. Początkowo jest przedstawiany jako zła i zwodnicza postać, ale gdy historia się rozwija, jego postać zaczyna pokazywać tchórzliwe, a nawet żałosne cechy. Próbuje nawiązać współpracę z Shirou, ale ten odrzuca jego ofertę. Shinji później dowiaduje się, że Shirou już nawiązał współpracę z Tohsaką i przez to wpada w gniew, próbując na próżno obrócić Shirou i Rin przeciwko sobie.

Później oszukuje Shirou, aby przyszedł do szkoły, gdyż chce zwabić go w pułapkę. Shirou nie wpada jednak w pułapkę i próbuje przemówić do Shinjiego, ale ten go nie słucha i nakazuje Jeźdźcowi zabić go. Ostrze Jeźdźca nie jest w stanie zadać Shirou zabójczego ciosu, więc wykopuje go z okna. Shirou wzywa Szermierz, przez co dochodzi do walki dwóch sług, podczas gdy Shirou pokonuje Shinjiego, zmuszając go do wyłączenia pułapki. Shirou i Szermierz podróżują przez miasto, próbując znaleźć Shinjiego i Jeźdźca, ale początkowo nie odnoszą sukcesu. Po znalezieniu ich, Jeździec i Szermierz zaczynają walczyć i w końcu Szermierz jest zmuszona użyć swojego Szlachetnego Widma, Excalibur, aby pokonać Jeźdźca. Po utracie Jeźdźca i spaleniu jego Księgi Fałszywych Uczestników, Shinji ucieka z budynku, ale zostaje zamordowany Illyę i Berserkera.

Unlimited Blade Works Edytuj

W scenariuszu Unlimited Blade Works zostaje pokonany przez Szermierz i Shirou oraz traci Jeźdźca. Jego porażka i utrata Jeźdźca powoduje, że zbliża się do Kireia Kotomine, który pożycza mu Gilgamesza jako Sługę. Niektóre szczegóły jego przeszłości są ujawnione, na przykład fakt, że nienawidzi swojego ojca, Byakuyi, za ukrywanie prawdy o prawdziwym spadkobiercy rodziny Matou i że nienawidzi swojej własnej matki (której zwłoki okazują się być w magazynie robaków) za urodzenie go bez magicznych obwodów. Gilgamesz szybko zauważa, że ​​Shinji nie ma pojęcia o Graalu i zdaje sobie sprawę, że uważa, że ​​to tylko gra. Wykorzystuje to i manipuluje Shinjim w celu zabicia Illyi.

Po tym, jak Lansjer zabija Kireia, Shinji próbuje zgwałcić Rin (w powieści stara się także, aby została jego partnerką, pomimo ostrzeżeń Rin, że ​​jest po prostu wykorzystywany przez Gilgamesza) ale Lansjer interweniuje i dźga go w ramię. Ucieka i załamuje się umysłowo, w którym wyobraża sobie, że odrywa wszystkim ramiona. Gilgamesz pojawia się i ignoruje protesty Shinjiego, wszczepia w niego serce Illyi, aby użyć go jako nowego naczynia dla Świętego Graala. W rezultacie zmuszony jest znosić masę ciała wyrastającego z jego ciała. Zostaje uratowany przez Rin i ostatecznie zostaje hospitalizowany. Według Shirou, Shinji wraca do swojego dawnego siebie, tym samym dogadując się ponownie z Sakurą.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.