FANDOMShinomura to para niebezpiecznych, prehistorycznych pasożytów oraz główni antagoniści komiksu Godzilla: Przebudzenie .

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Podobnie jak MUTO, Shinomury są prehistorycznymi pasożytami, które powstały w okresie permu. 250 milionów lat temu, Shinomura wyszedł na niewielką wyspę, w celu pożywienia się martwym, wodnym stworzeniem. Został jednak trafiony przez wydech atomowy Godzilli. W tym samym czasie meteoryt, odpowiedzialny za Wielkie Wymieranie Permskie, uderzył w Ziemię, powodując gwałtowne zmniejszenie się poziomu promieniowania. Ziemia pękła, przez co Shinomura wpadł do dziury i leżał w niej przez całą Erę Mezozoiczną. Został wybudzony przez bombardowanie Hiroszimy w latach czterdziestych XX wieku.

Odkrycie przez Monarch Edytuj

Pojedyńcza komórka Shinomury została odkryta w 1946 roku przez międzynarodową organizacje o nazwie Monarch. Kiedy została wystawiona na promieniowanie, komórka zaczęła rosnąć i regenerować się. Kiedy proces regeneracji został ukończony, Shinomura uciekł i zaczął poszukiwać innego przedstawiciela swojego gatunku.

Walka z Godzillą Edytuj

Godzilla wkrótce przybył na wyspę Monsanta, aby walczyć z parą Shinomurz które połączyły się w celu stania się większymi i silniejszymi. Król Potworów zniszczył jednego z nich atomowym wydechem, ale drugi Shinomura uciekł. Dla obu stworzeń zastawiono pułapkę bombową, przy czym szlak promieniowania przyciągał Shinomurę, który z kolei przyciągał Godzillę. Oba stworzenia zostają następnie zbombardowane przez bombę nuklearną Castle Bravo w Atolu Bikini, przy Shinomura został zabity, a Godzilla przeżył.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Shinomura to gigantyczny, skrzydlaty potwór z czarnymi skrzydłami i niebieskimi łuskami. Ma trzy pary oczu. Pojedyńcza komórka jest niebiesko - czarna i przypomina nieco rozgwiazdę.

Osobowość Edytuj

Shinomura jest bardzo agresywna i brutalna, co wykazuje poprzez atakowanie Godzilli, przy odpowiednim rozmiarze. Nie spocznie, póki Godzilla nie zostanie zabity, co oznacza, że bomba nuklearna pośrednio uratowała życie Godzilli, ze względu na brak odporności na bombardowanie ze strony Shinomury.

Umiejętności Edytuj

  • Nadludzka siła: Shinomura jest wystarczająco silny, aby podnieść Godzillę, który waży 90000 ton.
  • Lot: Shinomura jest zdolny do lotu, dzięki skrzydłom wykształconym rekombinacją.
  • Zwiększanie rozmiaru: Podobnie jak Godzilla, dopóki Shinomura karmi się promieniowaniem, będzie rosnąć do nieokreślonych rozmiarów.
  • Regeneracja: Shinomura potrafi się zregenerować, nawet jeżeli zostanie zredukowana do jednej komórki, o ile ma dostęp do promieniowania.
  • Podział i rekombinacja: Będąc super organizmem, Shinomura składa się niezliczonych, znacznie mniejszych istot, które razem tworzą jedno ciało. Dzięki temu może się dzielić na mniejsze organizmy lub rekombinować w większe. Ma także zdolność do zmiany kształtu, dzięki czemu może tworzyć kolce z mackami, służące do chwytania lub atakowania zdobyczy.

Słabości Edytuj

Shinomura jest wrażliwy na wydech atomowy Godzilli, który może go poważnie zranić. Bomba wodorowa była w stanie zniszczyć Shinomurę na dobre.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Shinomura, podobnie jak Hedorah i Destruktor, jest kolonią znacznie mniejszych organizmów, które mogą się dowolnie rozdzielać i rekombinować.
  • Chociaż komiks ukazuje, jak Shinomura zostaje zabity w wyniku tego samego wybuchu bomby atomowej, to filmie Godzilla (2014) , Shinomura nie został ukazany, ani wspomniany.
  • Shinomura jest pierwszym potworem odkrytym przez Monarch.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.