FANDOMShocker - antagonista w serialu animowanym Spider-Man: The Animated Series.

Jest to najemnik, zazwyczaj pracujący dla Kingpina, a także wróg Spider-Mana i członek Insidious Six.

Biografia

Nie wiadomo, jakie jest prawdziwe imię Shockera. Był to najemnik, wyposażony w rękawice, którymi strzela elektrycznymi ładunkami.

W trzyczęściowej historii Kosmiczny strój, Kingpin zatrudnił Shockera, aby zlikwidować fotografa Eddie'go Brocka, po tym jak ten zrobił zdjęcia Rhino kradnącego Prometheum X z kosmicznego promu. W ten sposób Kingpin chciał zapobiec wpadnięciu kogoś na jego trop.

Shocker odnalazł Brocka przy jego starym mieszkaniu, gdzie miał go zlikwidować, ale zainterweniował Spider-Man. Co prawda Pająk przegrał, ale Shocker został zmuszony do odwrotu.

W celu zwabienia Spider-Mana do katedry, Shocker porwał syna J. Jonaha Jamesona. Pająk chwilowo sprzymierzył się z Jonahem, razem przybyli do katedry, gdzie dobili targu z Alistairem Smythe'm, któremu wręczyli Prometheum X w zamian za Johna.

Wtedy Shocker wykorzystał szansę i zaatakował Spider-Mana. W pewnym momencie do walki dołączył sam Eddie Brock, którego Shocker miał zamiar zabić. Odsuwając od pojedynku Brocka, Pająk wygrał walkę poprzez zniszczenie jego rękawic.

Chwilę później o mało nie zrzucił go z dzwonnicy, co oznaczałoby jego śmierć. Szybko jednak opamiętał się i uratował go od upadku.

W następnym odcinku z Kosmicznego stroju, Shocker wraz z Rhino połączyli siły, aby zabić Spider-Mana. Byli blisko pozbycia się Spidera, ale przeszkodził im nowo powstały Venom, który sam chciał zniszczyć wroga.

Niedługo później, Kingpin wydostał z więzienia Shockera, a także Doktora Octopusa, Skorpiona, Kameleona, Mysterio i Rhino. Wszystkich zwołał do swojej bazy, gdzie zmusił ich do współpracy, tworząc grupę Insidious Six.

Bez niespodzianki, celem grupy było zabicie Spider-Mana. Dr. Octopus wpadł na pomysł, aby porwać May Parker, zmuszając Petera Parkera do zaprowadzenia ich do Pająka.

Okazało się, że Peter zdecydował się ich oszukać, wprowadzając ich w "pułapkę" Spider-Mana. Szóstka walczyła z bohaterem i zdołali go zdemaskować. Octopus nie wierzył jednak, że Peter Parker jest Spider-Manem, sądząc, że w ten sposób chciał po prostu uratować ciotkę.

Później Insidious Six chciało zabić zarówno Spider-Mana, jak i Silvermane'a, ale po pojedynku w magazynie obaj przeżyli. Ponadto, Shocker został wyrzucony z budynku i wrzucony do zbiornika z wodą, gdzie jego kostium zaczął się "psuć". Był więc zmuszony go zdjąć i uciec z budynku.

Wystąpienia

  • Kosmiczny strój, część 2 (sezon 1)
  • Kosmiczny strój, część 3 (sezon 1)
  • Podstępna Szóstka (sezon 2)
  • Ostatnia bitwa Podstępnej Szóstki (sezon 2)

Galeria

Ciekawostki

  • W komiksie jego prawdziwe imię to Herman Schultz. W serialu animowanym nie użyto go i nie znamy jego imienia.
  • W oryginalnej wersji głosu użyczył mu Jim Cummings, a w polskiej wersji Leszek Zduń.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.