FANDOMShockwavedecepticon, poboczny antagonista w filmie Transformers 3.

Biografia Edytuj

Shockwave i jego zwierzątko Driller zasadzają się na NEST i Autoboty w Czarnobylu. Driller kradnie ogniwo paliwowe Arki. Po tym jak Optimus odbiera Drillerowi ogniowo, Shockwave wychodzi z ciała swojego zwierzątka, wymawia imię Optimusa, po czym znów wraca do Drillera i razem udają się pod ziemię.

Shockwave i jego zwierzak Driller biorą udział w ataku na Chicago i pomagają w zamknięciu miasta. Kiedy NEST i Autoboty wdzierają się do miasta, Shockwave natychmiast zaczyna na nich polować. Jego zwierzę ponownie atakuje przyczepę Optimusa. Shockwave zostaje zmuszony do odwrotu przez Wrackersów, którzy strzelają do niego ze swoich karabinków. Shockwave używa samochodu jako tarczy i kontratakuje.

Później zobaczył, jak Robert Epps i jego żołnierze stoją na szczycie budynku. Wtedt to wezwał Drillera i nakazał mu zniszczyć budynek. Mimo, że Drillerowi udało się zniszczyć budynek, to Optimus zabił zwierzątko Shockwava. Rozzłoszczony Shockwaves ryknął w kierunku przywódcy Autobotów i strzelił do niego z działa. Przez to Optimus zaplątał się w linach. Shockwave i jego siły tymczasowo wycofały się.

Po tym jak do jego sił dołączył Barricade, zaczął bić innego decepticona. Shockwave się temu wszystkiemu przyglądał. Nagle cała grupa została zaatakowana, a Shockwave zaczął strzelać ze swej armaty. Jeden z żołnierzy NEST wylądował na decepticonie u zakrył mu oko. Po zdjęciu spadochronu zaczął znów walczyć, ale jego oko zostało uszkodzone. Nagle na pole walki przybył Optimus, zabił pozostałe decepticonu i zabił Shockwava. Jego działo zostało następnie użyte przez Optimusa, aby zniszczyć filar sterujący.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.