FANDOM


m (Robot zastąpił kategorię Dręczyciele przez Oprawcy)
Linia 108: Linia 108:
 
[[Kategoria:Czyste Zło]]
 
[[Kategoria:Czyste Zło]]
 
[[Kategoria:Mistrzowie sztuk walki]]
 
[[Kategoria:Mistrzowie sztuk walki]]
[[Kategoria:Dręczyciele]]
+
[[Kategoria:Oprawcy]]
 
[[Kategoria:Spiskowcy]]
 
[[Kategoria:Spiskowcy]]
 
[[Kategoria:Nemezis]]
 
[[Kategoria:Nemezis]]

Wersja z 16:57, lis 13, 2019

Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Shogo Makishima – główny antagonista pierwszego sezonu anime Psycho-Pass. Był osobą odpowiedzialną głównie za incydenty, które nękały świat Psycho-Pass. Chciał, aby wszyscy byli wolni od Systemu Sybilli, ponieważ twierdzi, że czyni rasę ludzką zwykłą "owcą". Jednak zmarł, zanim udało mu się osiągnąć swój cel.

Charakterystyka

Wygląd

Shogo był młodym mężczyzną o długich siwych włosach i bursztynowych oczach. W trakcie serii miał różne stroje. Od żółtej i czarnej kurtki z szarymi spodniami do zielonego płaszcza z białą koszulą pod spodem. Pomimo faktu, że był kimś o bardzo zimnym sercu, jego twarz prawie zawsze zdradzała jego prawdziwe uczucia. Shogo był wyraźnie chudy, ale mimo to był zdolnym wojownikiem.

Osobowość

Makishima jest humanistą stojącym po ciemnej stronie: osobą beznadziejnie zakochaną w okrucieństwie, bezwzględności i wszystkich najgorszych aspektach ludzkiej natury, nie mając żadnych skrupułów wobec drwienia z ludzi lub wywoływania u nich cierpienia. Ma umiejętność manipulowania ludźmi, aby wykonywali jego rozkazy, posiadając zarówno niezwykłą charyzmę, jak i prawdziwy dar przekonywania. Nie ma skrupułów, by zadawać śmierć tym, którzy stoją mu na drodze lub tym, których już nie potrzebuje, własnoręcznie lub za pomocą swoich podwładnych. Lubi czytać literaturę dystopijną i Szekspira, a także ma gruntowną znajomość Biblii Chrześcijan. Często widuje się go czytającego, a nawet cytującego znane teksty różnych tworów. Tym, co naprawdę dzieli Makishimę od reszty ludzkości, jest fakt, że pomimo jego diabelskich intencji i działań, jego Psycho Pass pozostaje nienaruszony.

Makishima osobiście oświadcza, że ​​chce ujrzeć „blask ludzkich dusz” i zewnętrznie gardzi ludzkim sposobem życia, uważając ludzi za bezwartościowych z powodu ich zbyt dużej zależności od Systemu Sybilli. Ma na celu ostrzec ludzi przed ich fałszywą perspektywą i zmusić ich do zbadania ich motywów oraz określenia kierunku ich życia na podstawie własnej woli.

Ta nieugięta wiara rozciąga się na tyle, że gotów jest umrzeć z rąk kogoś, kto „ma wolę, by samemu zabić”.

Według Kogamiego, Makishima najprawdopodobniej cierpiał we wczesnych stadiach życia i z tego powodu jego Barwa i Psycho-Pass pozostały czyste. Kogami twierdzi również, że „nierozpoznanie” przez System Sybilli sprawiło, iż Makishima poczuł się jak osobny byt, co mogło zaprowadzić go na ścieżkę przestępczości w jego jednoznacznym celu, jakim jest zniszczenie Systemu Sybilli. Kiedy Kogami konfrontuje się z Makishimą, pokazano, że ten drugi wierzy, iż izolacja go jedynie wzmocniła.

Ciekawostki

 • W 4 odcinku książka, którą czytał Shogo, nosi tytuł „Nineteen Eighty-Four” i jest to powieść George'a Orwella opublikowana w 1949 roku.
 • Shogo mógł być bardzo bogaty, ponieważ jest widziany z wieloma przedmiotami, które w naszych czasach są wyceniane bardzo wysoko, co czyni je jeszcze droższymi w jego czasach.
 • Psycho-Pass Shogo nazywany jest „czystą bielą” i jest jedyną osobą, która wykazuje współczynnik przestępczości równy 0 w całej serii.
 • Chociaż wierzono, że Shogo urodził się 14 października 2085 r., co daje mu 27 lat, jego data urodzenia nie została potwierdzona i do tej pory pozostaje nieznana.
 • Shogo jest fanem anime z lat 70., „Doraemon”, a także ma całą kolekcję dzieł Fujiko F. Fujio.
 • Shogo i Shinya mają dokładnie taki sam wzrost (180 cm).
 • Choe Gu-sung wydaje się być jedyną osobą, której Shogo bardzo ufa.
 • Podobnie jak Shinya, styl walki Shogo to Pencak Silat.
 • Jego ulubione jedzenie to pomidory, a jego najmniej ulubione to mięso i jajka.
 • Pierwszą powieścią, którą Shogo kiedykolwiek przeczytał, był "Sherlock Holmes".
 • Największą ironią w postaci Makishimy jest to, że był przeciwny totalitarnemu i opresyjnemu reigime'owi, ale z najgorszych możliwych powodów.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.