Advertisement

Silvermane (Marvel Animated Universe)

Silvermane.png


Silvermane – antagonista w serialu Spider-Man: The Animated Series.

Jest to podstarzały gangster i rywal Kingpina.

Biografia

Spider-Man: The Animated Series

Wojna z Kingpinem

Silvermane, podobnie jak Kingpin, był członkiem kartelu przestępczego. Na jednym spotkaniu Silvermane zarzucił mu, że nie potrafi poradzić sobie ze Spider-Manem.

Kingpin odparł, że ma plan, aby unicestwić go raz na zawsze. Jego pomysłem było wyzwolenie z więzienia szóstki superzłoczyńców i utworzenie grupy Insidious Six.

Kiedy podczas jednej z akcji Insidious Six dała się przechytrzyć Spider-Manowi, Silvermane stracił cierpliwość i skontaktował się z Hammerheadem, któremu zlecił zlikwidowanie rywala.

Jak się okazało, Kingpin był sprytniejszy i dzięki Kameleonowi porwał Silvermane'a. Spider-Man dowiedział się o tym i ruszył, aby go uratować. Walka z Insidious Six przeniosła się do starego magazynu, gdzie Pająk napuścił złoczyńców na siebie i tym sposobem ocalił Silvermane'a.

Tablica Czasu

Kiedy odnaleziono legendarną Tablicę Czasu, usłyszawszy o tym Silvermane natychmiast zlecił zaufanemu Hammerheadowi jej kradzież. W związku z tym, że był już stary, chciał użyć mistycznych właściwości artefaktu, żeby powrócić do młodego wieku i być zdolnym do dalszego prowadzenia interesów.

Hammerhead próbował ukraść Tablicę w nowojorskich dokach, ale został pokonany przez Spider-Mana. Powrócił do biura Silvermane'a, jednak szef wyśmiał go, po czym zwolnił, za jego porażkę. Nie zwlekał z zastąpieniem swej prawej ręki, więc wynajął niebezpiecznego Tombstone'a.

Tombstone porwał doktora Curta Connorsa, który był niezbędny do prowadzenia badań nad Tablicą. Kiedy Silvermane zorientował się, że Hammerhead pracował dla Kingpina i dla niego ukradł Tablicę Czasu, zlecił porwanie żony Fiska, po czym zaproponował mu spotkanie, gdzie miało dojść do wymiany.

W końcu miał możliwość użycia Tablicy Czasu, aby się odmłodzić. Rzeczywiście, wiek Silvermane'a zmniejszył się, a on sam czuł się świetnie. Podczas walki w jego kryjówce, panował wielki chaos, w czasie którego Silvermane stawał się coraz bardziej młody, aż cofnął się do wieku niemowlaka. Popełnił błąd w odczytaniu Tablicy, lekceważąc ostrzeżenia Connorsa.

Wystąpienia

Spider-Man: The Animated Series

  • Podstępna Szóstka (sezon 2)
  • Ostatnia bitwa Podstępnej Szóstki (sezon 2)
  • Tablica Czasu (sezon 2)
  • Zniszczony przez czas (sezon 2)

Ciekawostki

  • W komiksach, prawdziwe imię Silvermane'a to Silvio Manfredi. W tym uniwersum Silvermane jest jego nazwiskiem, choć nie znamy jego imienia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.