FANDOMSilvio Barbarigo – członek zakon templariuszy, a także krewny Marco i Emilio Barbarigo.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Silvio urodził się roku 1435. Kiedy był młody, mieszkał ze zdradzieckim wujem, który spiskował przeciwko jego rodzinie. Pewnego razu Silvio zaprosił jego rodzinę na kolację, a sam rozstawił łuczników, aby ich ostrzeliwali na sygnał.

10 lat później postanowił go ukarać, więc przekonał swoją żonę i matkę do zabójstwa. Nigdy nie odkryto, że to on zorganizował morderstwo.

W nieznanym okresie dołączył do zakonu templariuszy, podobnie jak jego kuzyni (z wyjątkiem Agostino).

Assassin's Creed II Edytuj

W 1485 Silvio uczestniczył w spotkaniu templariuszy na placu Santo Stefano, gdzie dowiedział się o śmierci Emilio. Wkrótce Hiszpan zaplanował z nimi zabójstwo obecnego doży Wenecji, Giovanniego Mocenigo. Rola Silvio w planie polegała na tym, że miał on zdobyć zapasy cantarelli, czyli śmiercionośnej trucizny, która posłużyłaby do zabicia doży.

Po przejęciu stanowiska doży przez Marco Barbarigo, Silvio pojawił się na corocznym konkursie Złotej Maski z okazji carnevale, którego nagroda, Złota Maska umożliwiała dostanie się do Palazzo Ducale i spotkanie z dożą.

Silvio zapobiegał wygraniu konkursu przez asasyna Ezio Auditore, który zamierzał zabić Marco. W tym celu przekupił organizatora, aby wygrał jego poplecznik, Dante Moro. Tego dnia templariusze jednak przegrali, ponieważ Ezio ukradł maskę i zabił Marco.

Wiedząc, że poszukuje go asasyn, Silvio razem z Dante i dwustoma mercenari ukrył się w L'Arsenale. Ezio wraz ze swoim sojusznikiem, Bartolomeo d'Alviano wysłał najemników do walki z nimi, a sam gonił Silvio i Dantego, którzy zmierzali do portu, aby wyruszyć na Cypr. W końcu dogonił ich i zlikwidował.

Tuż przed śmiercią Silvio nie chciał wyjawić celu podróży statkiem, ale Dante zachował honor i ujawnił, że płynęliby do Cypru.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.