FANDOMSinister Six – grupa superzłoczyńców pojawiająca się w komiksach Marvela jako wrogowie Spider-Mana.

Grupę założył Doktor Octopus, żądny zemsty na Pająku za wsadzenie go do więzienia.

Historia

Oryginalne Sinister Six

Pierwsze Sinister Six pojawiło się w The Amazing Spider-Man Annual #1. Była to niebywale dysfunkcjonalna drużyna - poległa ich taktyka, ponieważ byli za bardzo pewni siebie, sądząc, że pokonają Spider-Mana indywidualnie. Atak na Spider-Mana jeden po drugim był koszmarnym błędem.

Doktor Octopus wyszedł z więzienia i niemal natychmiast skontaktował się z przestępcami Nowego Jorku. Zorganizował spotkanie, na którym właśnie założono Sinister Six - składające się z niego, Electro, Kravena, Vulture'a, Sandmana i Mysterio.

Kiedy porwane zostały Betty Brant i ciocia May, na pierwszy ogień poszedł Electro, ale Spider-Man powalił go zaledwie ciosem. Następnie sprawdził adres, który widniał na kartce obok Dillona.

Na miejscu został zaatakowany przez Kravena, jednak zamiast walczyć z nim, ten zabrał mu kartkę i dotarł na następny adres.

Pod trzecim adresem spotkał członków X-Men, ale były to roboty sterowane przez Mysterio. Po walnięciu iluzjonisty, jego ciało zniknęło w dymie. Zostawił jedynie kartkę.

Następnie spotkał Sandmana, z którym został zamknięty w metalowej klatce. Jak się okazało, potrzebował on powietrza, więc szybko stracił przytomność.

Spider-Man odnalazł Vulture'a, który próbował się z nim targować. Pozbawiony wyrzutni sieci, Pająk mimo wszystko dał radę go pokonać.

Okazało się, że Octopus ukrywał się w zabytkowym zamku, wraz z May i Betty. W trakcie walki zapadła się podłoga i Spider-Man był zmuszony walczyć w akwarium. Plątając jego macki, bohater wygrał i uwolnił kobiety.

Sinister Six trafiło do więzienia, a wewnętrzne sprzeczki w celi doprowadziły do zawieszenia ich działalności.

Galeria

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.