FANDOMSiostry Miłosierdzia (ang. Sisters of Plenitude) – zakon składający się w całości z antropomorficznych kocic, będących głównymi antagonistkami w serialu Doktor Who, konkretnie odcinka Nowa Ziemia z 2006 r.

Historia Edytuj

Zakon składał się w całości z kocich zakonnic, których celem była opieka nad chorymi (jednakże mogły się również bronić z użyciem przemocy fizycznej). Były czcicielkami bogini Santori.

Siostry prowadziły szpital na Nowej Ziemi, na obrzeżach Nowego Nowego Jorku w roku 5 000 000 023. Szpital utworzono jeszcze przed przybyciem ludzi na planetę. Personel szpitala miał do dyspozycji leki na każdy możliwy objaw choroby, zaś ich metody leczenia miały wysoką skuteczność.

Ich cała wiedza była jednak zdobyta dzięki eksperymentom na ludzkich klonach, które były infekowane wszelkimi możliwymi chorobami i zabijane, jeśli wykazywały oznaki samodzielnego myślenia. Wynikało to z ich przekonania, że bardziej ludzkie metody, które były wykorzystywane jako pierwsze, nie dawały pożądanej skuteczności leczenia. Wskutek działań Cassandry tysiące nosicieli zostało uwolnionych i naraziło na niebezpieczeństwo pacjentów, personel i wizytujących szpital, jednak zostali wyleczeni dzięki działaniu Doktora. Po tym zdarzeniu Siostry zostały aresztowane przez policję.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.