FANDOMJuż należysz do nas! Już należysz do nas! Już nas nie opuścisz! W kocu zostać musisz!

—Siostry Szew wszywające duszę Muriel w magiczny koc


Aliza i Eliza Szew to złoczyńcy występujące w serialu animowanym Chojrak Tchórzliwy Pies, oraz główne antagonistki występujące w odcinku Klub Kocanek. Są to dwie siostry syjamskie, prowadzące sklep ze starymi kocami i przewodniczące klubu kocanek, który tak naprawdę jest przykrywką do tego by oszukać kobiety chcące być członkiniami, aby wszyć je do koca i uwięzić ich dusze. Często mówią jednomyślnie. W angielskiej wersji językowej, głosu użyczyła im Fran Bill. W polskiej wersji językowej, głosu użyczyła im Agnieszka Matysiak.

Wygląd Zewnętrzny

Siostry są bliźniaczkami syjamskimi, co oznacza, że ich ciała są złączone w jedno od czasów narodzin; a w ich przypadku jest to jedno ciało i dwie głowy; prawa głowa to Aliza a lewa głowa to Eliza. Przez milenia zachowały ten sam wygląd:, czyli dwie starsze kobiety o nieznanym wieku, chudą sylwetką, wychudzonymi twarzami, fioletowym cieniem do oczu, długimi, szpiczastymi nosami, krzywymi zębami i czarnymi włosami ułożonymi w koki. Noszą według trendów obecnego wieku i obecnie noszą długą czarną suknię, z szarymi kołnierzami oraz niebieskimi naszyjnikami z klejnotem pod kołnierzami.

Osobowość

Siostry Szew to doskonałe oszustki i kłamcy. Z wyglądu zewnętrznego wyglądają na zwykłe starsze panie, które sprzedają swoje szyte ręcznie wyroby typu koce i są bardzo przyjazne wobec klientów. Jednak ich prawdziwa natura jest o wiele mroczniejsza. Aliza i Eliza są nikczemne, podstępne i diaboliczne. Kiedy uda im się znaleźć potencjalną członkinię ich "Klubu Kocanek", bardzo powoli zaczynają odkrywać swoją prawdziwą naturę. Zdolność łamania silnej woli oraz wabienia ich do siebie innych opanowały do perfekcji. Siostry mają bardzo restrykcyjne wymogi dla swoich nowych członkiń. Wstęp do ich klubu możne mieć wyłącznie kobieta, która w akcie desperacji i chęci dołączenia zapomni o swojej rodzinie, przyjaciołach i poprzednim życiu oraz jest ekspertem w dziedzinie szycia i dziergania. Jednak ostatecznie, to sam magiczny koc decyduje czy kobieta jest odpowiednią kandydatką czy też nie, a cechy wyżej wymienione są wymogiem na magiczny proces, w którym koc pochłania duszę ofiary więżąc ją na zawsze. Koniec końców, Aliza i Eliza dbają wyłącznie o przedłużanie swoich żyć w nieskończoność poprzez manipulowanie kobietami oraz więżeniem ich dusz wewnątrz magicznego koca.

Historia

Siostry Szew, żyły jeszcze w czasach prehistorycznych. W pewnym momencie ich życia weszły w posiadanie magicznego, pół-żyjącego koca posiadającego potężną moc więżenia dusz innych. Dzięki mocy koca, Aliza i Eliza zdołały przedłużyć swoje życia przez niezliczone epoki więżąc dusze niewinnych kobiet wewnątrz koca. Robiły to pod przykrywką "Klubu Kocanek". Podróżowały po wielu krajach takich jak Egipt, Chiny, Japonia, Konstantynopol i wczesne kolonie Amerykańskie gdzie wiele kobiet wpadło w ich ręce. Po wielu wiekach zbierania i wszywania niezliczonej ilości dusz, siostry Szew zadomowiły się w starym domu w miejscowości Nigdzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zamieszały i otworzyły swój sklep z kocami.

Klub Kocanek

Muriel Motyka i jej pies Chojrak robią zakupy i szukają idealnych materiałów w starym i zakurzonym sklepie z rękodziełami, który specjalizuje się w szyciu kocy. Właścicielkami sklepu są nieco dziwne bliźniaczki syjamskie o imieniu Aliza i Eliza Szew, które mieszkają i pracują w swoim sklepie. Muriel wyraża zachwycenie ich kocami i pyta się właścicielek czy mogłaby dołączyć do ich Klubu Kocanek, którego napis widnieje przy kasie. Sama Muriel przyznaje, że uwielbia szydełkować i szyć, ale szycie w samotności nie sprawia jej tak wielkiej przyjemności, dlatego chciałaby robić to z innymi, którzy podzielają jej pasję, po czym pokazuje im swoje próbki. Jednak siostry nie są zachwycone jej próbkami mówiąc jej, że wolą szyć "coś bardziej współczesnego."

Muriel wypruwa sobie żyły, żeby uszyć idealną próbkę koca, co sprawia, że zaczyna zapominać o Eustachym i Chojraku. Pomimo starań, siostry odmawiają jej członkostwa mówiąc, że musi bardziej się postarać. Muriel w końcu szyje boisko futbolowe, przy czym jest wyczerpana. Siostry pytają się jej, co powie Eustachy na jej członkostwo a Muriel kompletnie o nim zapomniała. I w tym momencie, Aliza i Eliza wiedzą, że Muriel jest już gotowa do członkowstwa, gdyż taki był ich cel od samego początku – by, Muriel zapomniała o Eustachym i Chojraku byleby dołączyć do ich Klubu Kocanek.

W dniu ceremonii przyjęcia Siostry Szew przybywają do gospodarstwa Motyków wraz ze swoim kocem. Muriel jest zdziwiona, że nie ma innych członkiń, ale siostry odpowiadają jej, że jedyną rzeczą, jaką musi zrobić, aby zostać przyjętą jest wyhaftowanie pewnego symbolu, który narysowały na ścianie, na kawałek materiału a potem naszycie go na koc. Chojrak robi zdjęcie symbolu i skanuje go na swoim komputerze. Komputer wyświetla mu historię dwóch sióstr i przerażony dowiaduje się, że Aliza i Eliza żyły przez setki na nawet tysiące lat poprzez nakłonienie nic niepodejrzewających kobiet, aby naszyły na ich koc Symbol Wiecznego Życia (czyli ten sam symbol, który Muriel haftuje na kawałku materiału), co sprawiało, że ich dusza została na zawsze uwięziona wewnątrz koca, jednocześnie przedłużając życie sióstr. Na dole, Muriel ukończyła haftowanie i jest przeszczęśliwa spotkać inne członkinie. Następnie siostry pomagają jej naszyć jej kawałek do koca. W tym momencie Muriel dowiaduje się, że cały Klub Kocanek to właśnie ten magiczny koc. Chojrak zbiega na dół ostrzec Muriel, ale jest już za późno. Przerażony pies widzi jak jego właścicielka jest wszywana przez siostry do koca. Aliza i Eliza mówią Chojrakowi, że Muriel już go nie chce i nic nie przypomni jej o poprzednim życiu, gdy już będzie wewnątrz koca. Po wymówieniu zaklęcia, dusza Muriel dostaje się do wnętrza koca gdzie jest witana przez dusze innych kobiet. Kobiety te są z różnych okresów w historii i zostały uwięzione w dokładnie taki sam sposób jak Muriel.

Chojrak śpieszy na ratunek Muriel. Udaje mu się zaskoczyć siostry i związać je za pomocą włóczki. Naszywając na koc kawałek materiału z małym Eustachym pomaga Muriel przypomnieć sobie swoją rodzinę. Gdy widzi, że to działa, Chojrak przyszywa własną sierść do koca, co sprawia, że udaje mu się wydostać Muriel oraz inne członkinie. Cały koc rozpada się i przeistacza Siostry Szew w kawałek materiału z ich haftem.

Galeria

Ciekawostki

  • Ich nazwisko "Szew" jest grą słów ponieważ szew jest podstawową techniką szycia, która łączy dwa materiały (oraz zakrywa przerwę w materiale). Same siostry też są ze sobą złączone.
  • Tak jak wielu antagonistów w serii, Siostry Szew również mają własną melodię, która jest powolnym i mrocznym utworem organowym, który gra przez większą część odcinka w jednym tempie.
  • Podejrzewa się, że siostry nie były bliźniaczkami syjamskimi od urodzenia; możliwe jest że to dzięki mocy koca zostały złączone w jedno ciało. Możliwe, że ich ciała zostały złączone w jedno aby jeszcze bardziej przedłużyć ich życie.
  • Ich klub jest nawiązaniem do prawdziwych kultów.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.