FANDOMSiostry nocy – antagoniści pojawiający się w serii Gwiezdne wojny. Są klanem kobiet z planety Dathomira, który używały Ciemnej Strony Mocy. W okresie Wojen klonów przewodziła im Matka Talzin.

Historia

Powstanie

Klan Sióstr Nocy rozwinął się na tajemniczej planecie Dathomira. Ponieważ moc była najsilniejsza na ich macierzystej planecie, rzadko zapuszczali się poza swój świat podczas wzrostu potęgi Republiki Galaktycznej. Jednak zmieniło się to, gdy siostra o imieniu Talzin stała się Matką klanu. W tym czasie Talzin pracował obok Lorda Sithów, Dartha Sidiousa, który ostatecznie zdradził Talzin i zabrał jej syna Darth Maula. W czasie Wojen Klonów Talzin zaczęła sprzedawać usługi sióstr jako najemników dla bogatych obywateli galaktyki.

W pewnym momencie w latach poprzedzających Wojny Klonów, klan był zmuszony zrezygnować z młodej Asajj Ventress dla przestępcy z Siniteen Hal'Steda jako ubezpieczenie na ochronę.

Wojny klonów

Ventress powróciła później do swojego ludu po zdradzie hrabiego Dooku, szukając pomocy w zemście na swoim byłym mistrzu. Po niepowodzeniu ich pierwszej próby, Siostry Nocy użyły Brata Nocy, Savage Opressa, jako instrumentu do zniszczenia Dooku. Wykorzystali swoją magię, aby zwiększyć jego rozmiar, gniew i moc. Jednak ich plany zasłużyłyby na gniew Dooku, który później wysłał generała Grievousa na Dathomirę w odwecie. Siostry Nocy zostały zmasakrowane podczas bitwy, a jedynymi ocalałymi były Ventress i Talzin.

Podczas gdy Ventress podążała ścieżką jako łowca nagród, matka Talzin nadal żyła w odosobnieniu w zniszczonej fortecy Sióstr Nocy, gdzie pomagała leczyć złamane ciało i umysł jej syna, Dartha Maula. Następnie zorganizowała porwanie bardottańskiej królowej Julii, aby uczynić ją silniejszą od Jedi i Sithów. Jednak nie udało jej się, gdy Mistrz Jedi Maxe Windu i Reprezentant Binks udaremnili jej plany, a ona zniknęła. Maul i Talzin spiskowali, by wyeliminować Dartha Sidiousa i Dooku, ale Talzin zginęła w ostatecznej konfrontacji. Tymczasem Ventress dołączyła do Quinlana Vosa podczas ostatniej próby zamachu na hrabiego Dooku, ale została zabita przez hrabiego, chroniąc Vosa.

Era Imperium Galaktycznego

17 lat później, dwa duchy Sióstr Nocy zostały wezwane przez Maul i Ezrę Bridgera, aby zerwać ich więź ze sobą. Jednak duchy żądały, by ich ciało i krew były płatne. Duchy Sióstr Nocy następnie zaatakowały i przejęły kontrolę nad Kananem Jarruems i Sabine Wren. Razem walczyli z Maulem i Bridgerem. Maul porzucił walkę, ale Bridger walczył z nimi. Bridger rozmawiał wtedy z Siostrą Nocy, która kontrolowała Kanana. Siostra Nocy powiedziała Bridgerowi, że Maul obiecał ciało i krew, aby odbudować ich klan. Jednak Bridger był w stanie zniszczyć źródło mocy Sióstr Nocy, ołtarz i duchy zniknęły. W czasie Galaktycznej Wojny Domowej Shelish była jedyną znaną żyjącą tam Siostrą Nocy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.