FANDOM


Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Skaza – główny antagonista filmu Król Lew z 2019 roku. Jest pożądliwym, zazdrosnym, ambitnym i megalomańskim lwem afrykańskim, który stara się za wszelką cenę zostać królem Lwiej Skały. Jest także bratem Mufasy i wujem, a jednocześnie arcynemezis Simby.

Głosu użyczył mu Chiwetel Ejiofor.

Biografia Edytuj

Spiskowanie przeciwko Mufasie i Simbie Edytuj

Skaza po raz pierwszy pojawia się rozmawiając z myszką, jak niesprawiedliwe jest życie, ponieważ przeżył całe swoje życie w ciemności i zasłużył na tytuł króla Lwiej Skały. Zazu przerywa jednak i pyta Skazę ze złością, dlaczego nie przyszedł na ceremonię narodzin Simby, syna jego brata Mufasy. Skaza próbuje zabić Zazu, ale porzuca ten pomysł, gdy Mufasa przybywa do swojej jaskini i robi wymówkę, że nie pamiętał dnia ceremonii. Mufasa mówi mu, że Simba pewnego dnia zostanie królem Lwiej Skały i że musi wypełniać rozkazy Simby. Niewzruszony Skaza opuszcza jaskinię, podczas gdy Zazu sugeruje Mufasie, że powinien wygnać Skazę. Mufasa jednak odpowiada, że Skaza ma prawo mieszkać na Lwiej Ziemi, ponieważ jest jego rodziną.

Podczas gdy Mufasa robi obchód w Lwiej Ziemi, Skaza mówi Simbie, aby wrócił do swojej kryjówki, ponieważ nie jest opiekunką do dzieci, wykazując w ten sposób zimną nienawiść do młodego bratanka. Jednak Simba mówi mu, że pewnego dnia będzie królem Lwiej Skały, ku rozczarowaniu Skazy. W odpowiedzi na to, Skaza sarkastycznie ostrzegł Simbę, aby nie szedł w kierunku opuszczonych obszarów. Chciał w ten sposób skusić Simbę, żeby tam poszedł, wspominając, że jest to cmentarz słoni i że tylko najodważniejsze lwy tam chodzą. Simba udaje się w podróż z razem z Nalą i udaje im się wejść na cmentarz słoni i uciec z pomocą Mufasy. Dowiedziawszy się, że Simba wciąż żyję, Skaza udaje się na cmentarz słoni, aby przekonać Klan Hien (pod wodzą Shenzi, Kamari i Azizi), że powinni połączyć siły, aby zabić Mufasę i Simbę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.