FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Sklonowa królowa – postać pojawiająca się w filmie Obcy: Przebudzenie. Jest hybrydą człowieka oraz Ksenomorfa. Istota stworzona przez naukowców ze Zjednoczonych Systemów Militarnych na pokładzie wojskowego krążownika badawczego USM Auriga.

Biografia

Dzięki ocalałym z Fioriny próbkom krwi Ellen Ripley genetykom udało się sklonować kobietę, a wraz z nią embrion królowej obcych. Stało się tak, ponieważ obcy skaża swoją obecnością DNA żywiciela, najprawdopodobniej „wpisując się” we wzór genetyczny. Naukowcy wyciągnęli chirurgicznie zarodek z ciała żywicielki i umieścili w inkubatorze, gdzie szybko dorósł i osiągną pełne rozmiary.

Przyczyniła się do uwolnienia się Ksenomorfów na statku USS Auriga, gdyż telepatycznie nakazała zabicie jednego z swoich pozostałym Ksenomorfom, aby jego krew przeżarła podłogę. W ten sposób Obcy wydostali się na wolność i zaczęli siać panikę.

W czasie chaosu, który spowodował, że statek samoczynnie ustalił bieg na Ziemię, królowa przeszła drastyczną transformację w jej metodach reprodukcyjnych, zmieniając jaja w łono matki. W rezultacie zaprzestała składania jaj i zamiast tego mogła rodzić żywe i w pełni rozwinięte osobniki bez potrzeby składania jaj i nosicieli. Królowa zaczęła rodzić nową hybrydę człowieka z ksenomorfem, nazwanego Newborn. Po urodzeniu go zaczęła z nim porozumiewać się. Jednak on za swoją prawdziwą matkę uznaje Ellen Ripley i zabija królową, niszcząc jej głowę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.