Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Skrulle – zaawansowana technologicznie rasa gadzich humanoidów, którzy posiadają zdolności zmiany kształtu. Posiadali swoją ojczystą planetę Skrullos, dopóki nie została ona zniszczona przez Kree.

Historia

Skrulle mieszkali na swojej rodzinnej planecie Skrullos. Jednak ich ekspansjonistyczne przekonania doprowadziły do ​​konfliktu z rasą Kree, która pokonała ich w krwawej wojnie i zniszczyła ich ojczyznę. Tysiące ocalałych Skrulli wykorzystało oszustwo i swoje zmiennokształtne zdolności do szukania schronienia na różnych planetach, wtapiając się w ich populację. Imperium Kree rozpoczęło kampanię propagandową, która przedstawiała Skrulli jako złych najeźdźców, którzy infiltrują planety z zamiarem ich podbicia, aby upolować wszystkich uchodźców Skrulli, których mogli znaleźć.

Jedna frakcja Skrulli dowodzona przez generała Talosa znalazła tymczasowe schronienie na pokładzie krążownika Kree ukrytego na orbicie Ziemi, chronionego przez naukowca renegata Kree, Mar-Vell, która zbadała sposób na zbudowanie silnika o małej prędkości, mając nadzieję na transport z dala od wojny Kree. Jednak Mar-Vell została zamordowana, zanim mogła ukończyć swoją pracę, co spowodowało, że uchodźcy mieszkali w jej statku kosmicznym jeszcze przez sześć lat.

W latach 90 kilku Skrulli zostało zabitych przez Starforce podczas zasadzki na Torfie. Talos porwał Vers i próbował czytać w jej myślach za pomocą sondy pamięci. Vers uciekła, zabijając kilku Skrulli, co zmusiło ją i kilku ocalałych Skrulli do lądowania na planecie C-53. Skrulle przyjęli ludzkie postacie, aby mogli znaleźć Silnik Nadświetlny w nadziei na znalezienie nowej ojczyzny poza zasięgiem Kree.

Ostatecznie Talos i Norex zawarli sojusz z Vers i Nickiem Fury, kiedy stało się jasne, że Skrulle byli w rzeczywistości ofiarami Kree. W walce w laboratorium Mar-Vell Vers, Fury i wojownicy Skrulli wyswobodzili wielu uchodźców i cywilów Skrulli, w tym żonę i córkę Talosa, których Mar-Vell pomogła ukryć. Po pokonaniu floty Ronana Oskarżyciela Kapitan Marvel postanowiła pomóc Skrullom znaleźć nową planetę i poszukać rozbitków Skrulli rozrzuconych po całej galaktyce.

Advertisement