Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Slender Man, lub Slenderman (Smukły mężczyzna w języku angielskim), to mem internetowy oraz miejska legenda. Zadebiutował się na forach Something Awful, poczym szybko zdobył popularność w sieci. Służy również jako tytułowy i główny antagonista w swojej mitologii.
Powszechnie jest on uznawany za rodzaj demona lub bytu, wykraczającego poza znane prawa rzeczywistości i znanego z psychicznego traumatyzowania ludzi, a w szczególności dzieci. Chociaż to, co robi ze swoimi ofiarami, jest nieznane, to przypuszcza się, że zabija je lub porywa do innego wymiaru.
W niektórych interpretacjach postaci, Slenderman zabija swoje ofiary, nabijając je na komar drzewa, by później zedrzeć z nich skórę i pożreć je.
Slenderman jest także znaną ikoną w popkulturze i kojarzony jest głównie z creepypastą. Motywacje Slender Mana zależą od interpretacji, jednak w oryginale był on paranormalnym potworem, który gardził ludźmi i czerpał radość z torturowania i pożerania ich. Niektórzy wierzą, że Slenderman istnieje w prawdziwym życiu, co mają udowadniać liczne fotografie w sieci.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Interpretacja Slender Mana autorstwa Zdzisława Beksińskiego.

Choć szczegóły wyglądu Slender Mana mogą się różnić w zależności od interpretacji, to generalnie jest przedstawiony jako blady, smukły stwór o męskiej posturze, całkowicie pozbawiony rysów twarzy. Zazwyczaj mierzy od 2,1 do 2,7 metra wysokości.
Czasem Slenderman jest przedstawiany z niekompletnymi rysami twarzy, takimi jak zarośnięte oczodoły. Niektórzy wierzą również, że Slenderman jest zdolny do zmiany swojego rozmiaru. Dodatkowo, według niektórych interpretacji, na twarzy Slender Mana ciężko się skupić, gdyż stale się zmienia.
Prawie zawsze Slenderman nosi czarny garnitur z czarnym lub czerwonym krawatem.
Jedną z bardziej nietypowych cech Slender Mana jest jego zdolność do rozwijania dodatkowych kończyn z pleców. Przypominają one macki i mogą być wykorzystywane do zwiększenia mobilności.

Moce i Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Slenderart.jpg

Slenderman dysponuje całym arsenałem przeróżnych mocy i umiejętności. Jest nieśmiertelny, bo żyje od co najmniej 11,000 lat, a wszelkie zadane mu obrażenia natychmiast znikną.
Patogeny, wirusy, bakterię i choroby nie mają wpływu na Slender Mana, a alkohol, narkotyki, toksyny, promieniowanie, jad, alergeny oraz trucizny są dla niego nieszkodliwe. Ponadto Slenderman wydaje się być odpornym na ogień.
Slenderman potrafi wypaczać rzeczywistość na różne sposoby. Głównym sposobem poruszania się Slender Mana jest teleportacja, chociaż potrafi także chodzić na swoich dodatkowych kończynach, lub po prostu na nogach.
Alternatywnie, Slenderman może poruszać się za pomocą tak zwanego Smukłego Spaceru. Owa technika sprawia, że Slenderman staje się wszechobecny, dopóki ktoś na niego nie spojrzy.
Samo patrzenie na Slender Mana może powodować ból, choroby oraz nudności, choć wydaje się być zdolnym do "wyłączenia" tej umiejętności, jeśli tego chce. Umie również przenosić siebie i innych w czasie i przestrzeni. Potrafi zarażać swoje ofiary unikalną chorobą. Jej objawy to krwotoki z nosa, nudności, amnesia, ciągły ból, wymioty, biegunka oraz niestabilność emocjonalna i psychiczna. Aura emitowana przez Slender Mana wywołuje także bezsenność oraz skutki, podobne do skutków wywoływanych przez alkohol, narkotyki i jad.
Slenderman może tworzyć nieskończenie wiele swoich awatarów, manifestacji i kopii, w celu łatwiejszego ścigania wielu ofiar. Co więcej, Slenderman może manipulować własną widocznością, tak aby stać się niewidzialnym, widzialnym dla niektórych osób lub w pełni widocznym. Jest zdolny również zmieniania pogody i temperatury według własnych uznań. Może także emitować promieniowanie, głównie typu Sigma.

Theslenderproof.jpg

Nawet w swoich snach, jego ofiary nie są bezpieczne. Slenderman potrafi nawiedzać i zmieniać cudze sny, jak również komunikować się za pomocą telepatii. Umie także zamieniać swoje ofiary w niewolników, za pomocą kontroli umysłu, wymazywania i zaszczepiania wspomnień, hipnozy, tworzenia iluzji (czasem zdolnych do interakcji z prawdziwym światem) czy zmieniania ich emocji.
Niewolnicy Slender Mana są często nazywani jego pełnomocnikami. W większości przypadków dostają oni różne moce, takie jak wzmocniona kondycja fizyczna, regeneracja czy supermoce, takie wypaczanie czasoprzestrzeni, modyfikowanie technologii, opętanie innych czy przenoszenie chorób, jak w przypadku Obserwatora. Większość pełnomocników Slender Mana potrafi tworzyć iluzje.
W celu przechodzenia przez wytrzymałe materiały, Slenderman może stać się niematerialnym. Slenderman potrafi także modyfikować swoje ciało do woli. Najczęściej używa tej mocy w celu rozwijania dodatkowych kończyn, ale również macek, przydawek oraz nóg. Dodatkowe kończyny Slender Mana są wystarczająco wytrzymałe, by przebić się przez wzmocnioną stal i zakrzywić czasoprzestrzeń.
Slenderman może bezbłędnie naśladować odgłosy ludzkie, jak również przybrać postać dowolnego stworzenia i skopiować jego zdolności i wspomnienia.
W dodatku do siebie, Slenderman może zmieniać lub mutować ludzi w inne istoty, głównie w swoich pełnomocników. Zdolności ofensywne Slender Mana obejmują manipulację ogniem (normalnym, niebieskim i zielonym), elektrycznością, ciemnością oraz tworzenie wybuchowych snopów energii. Slenderman potrafi także powodować trzęsienia ziemi i kontrolować pogodę, w celu sprawienia, aby świeciło słońce, padało czy grzmiało. Za pomocą telekinezy, Slenderman może przesuwać przedmioty myślą. Za pomocą technopatii, Slenderman może przejąć kontrolę nad technologią. "Pomocne" zdolności Slender Mana obejmują redukowanie bólu, wytwarzanie morfiny, wydłużanie śmierci i nekromancję.
Bardziej nietypowe zdolności Slender Mana obejmują manipulację czasem i przestrzenią, umiejętność do wysyłania innych do wymiaru kieszonkowego, tworzenie własnych wymiarów, w tym światów lustrzanych oraz manipulację prawdopodobieństwem.
Jednak najpotężniejszą mocą Slender Mana jest jego moc do powodowania "krwawienia" wymiaru, w którym się znajduje. Ta moc może potencjalnie spowodować jego zniszczenie.
Niektórzy autorzy odbierają Slender Manowi niektóre z powyższych mocy. To czyni tą postać dosyć niejasną.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.