Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Wchodzi ci do głowy...jak jakiś wirus!

—Wren o Slender Manie


Slender Man - tytułowy główny antagonista horroru z 2018 roku o tej samej nazwie. Jest złowrogim i demonicznym bytem, ​​który torturuje swoje ofiary psychologicznie przed porwaniem i wtopieniem ich w drzewa w lesie.

W jego rolę wcielił się Javier Botet, który grał także Mamę, Złowrogiego Pana, Tristanie Medeiros, jedną z wielu postaci Tego i KeyFace'a.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Film zaczyna się od czterech przyjaciół z liceum - Wren, Hallie, Chloe i Katie - postanawiają przyzwać Slender Mana po podsłuchaniu kilku swoich przyjaciół, którzy chcieli to zrobić. Nie wiedząc o tym że, nie zrobili tego z powodu strachu. Po tym jak cztery dziewczyny oglądają wideo na stronie poświęconej potworowi, Katie znika tydzień później. Tydzień po zniknięciu pozostałe dziewczyny badają jej pokój, odkrywając, że wcześniej "badała" Slender Mana.

Po komunikowaniu się z jednym z użytkowników witryny, Wren mówi Chloe i Hallie, że muszą poświęcić coś, co kochali, aby odzyskać Katie. Ostrzega ich, by trzymali opaskę na oczach, ponieważ bezpośrednie patrzenie na Slender Mana doprowadziłoby ich do szaleństwa. Pomimo ostrzeżenia Chloe wpada w panikę i ściąga zasłonę. Po ujrzeniu Slendera, Chloe oszalała. W końcu Slender Man uprowadza ją.

Wren nadal dręczyły halucynacje zadane jej przez niego i nadal próbuje znaleźć rozwiązanie zagadki. Hallie próbuje "wyprzedzić" swoje życie, ale ma również przerażające wizje. Jako środek próbujący komunikować się ze potworem, Wren przekonuje młodszą siostrę Hallie, by pomogła jej przywołać go.

Siostra Hallie kończy cierpienie atakiem paniki i jest przykuta do łóżka w szpitalu. Wren zostaje porwana przez Slendera, dzięki czemu Hallie zdaje sobie sprawę, że ich chciał. Podchodzi do demona i błaga go, by ją zabrał.

Jednak szybko zmienia zdanie i próbuje uciec tylko po to, aby zostać przekształconym w drzewo przez Slender Mana. Z powodu poświęcenia siostra Halliego odzyskuje zdrowie w szpitalu, w którym zastanawia się nad śmiercią swojej siostry i jej przyjaciół.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Podczas gdy jego kanoniczny odpowiednik jest w większości pozbawiony emocji, ale nadal jest okrutnym stworzeniem, ta wersja Smukłego Człowieka jest dość sadystyczna i bardzo potworna, ponieważ bawi się z Hallie i jej przyjaciółmi, torturując ich i naginając rzeczywistość, a jednocześnie powoli doprowadza ich do szaleństwa. Jest raczej zdeterminowany w swoich celach, porywa Wren w najlepszym momencie, gdy jest ona wrażliwa po dręczeniu jej i brutalnie goni Hallie przez las. Jego halucynacje są również bardzo koszmarne i są prawdopodobnie jego najbardziej sadystycznymi i okrutnymi momentami w filmie.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Garnitur Slender Mana wydaje się być częścią jego ciała, jak pokazano na zdjęciach zza kulis.
  • Choć jego pochodzenie i motywacje są nieznane, możliwe jest, że łączenie ludzi z drzewami uważa za akt dobra, utrzymując las przy życiu. Z drugiej strony wątpliwe jest, czy ma on moralną wolę.
  • Nie wiadomo, czy jego ofiary naprawdę umierają, gdy zostają wchłonięte przez drzewa, czy też jego magia może zostać przywrócona po ewentualnym zabiciu, pokonaniu lub osłabieniu.
  • Mimo, że film otrzymał przeważnie negatywne recenzje i był "klapą" w box office, występ Javiera Boteta został pochwalony przez niektórych krytyków filmowych.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.