FANDOMSlitheenowie – klan kosmitów, zajmujący się działalnością mafijną, pojawiający się w serialach fantastyczno-naukowych Doktor Who oraz Przygody Sary Jane.

Cechy Edytuj

Slitheenowie pochodzili z planety Raxacoricofallapatorius, znajdującej się w układzie gwiezdnym Raxus Prim. Ich ciała mogły osiągać wysokość ponad 2,5 metra i składały się w większości z wapnia, co pozwalało na ich zniszczenie poprzez oblanie kwasem octowym. Mieli dość długie kończyny górne zakończone ostrymi szponami. Byli zdolni do uniesienia jednego człowieka za pomocą jednej ręki, mogli widzieć cel pomimo użycia zasłon dymnych, a także słynęli z najczulszego węchu we Wszechświecie. Aby móc wtopić się w otoczenie, potrafili używać skór ofiar jako przebrań, jednakże aby nie rozerwać skóry, zmniejszali swój rozmiar za pomocą urządzeń, które noszone na ich szyjach przypominały metalowe obroże.

Slitheenowie nie wykazywali współczucia dla innych istot, dla nich liczyły się wyłącznie korzyści, jakie mogli osiągnąć, np. zyski z sprzedaży szczątków zniszczonej przez wojnę nuklearną Ziemi jako paliwa rakietowego bądź budowa elektrowni atomowej nad wyrwą czasową, gdzie awaria reaktorów mogła doprowadzić do opuszczenia Ziemi przez użytkownika pojazdu transportowego, a następnie zniszczenia planety.

Ważniejsze historie Edytuj

  • Obcy z Londynu, Trzecia wojna światowa (ang. Aliens of London, World War Three) (2005)
  • Wybuchowe miasto (ang. Boom Town) (2005)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.