FANDOMJa... umieram...? Umieram? Umieraaam? Umieraaaam?? ......... Jak to jest... umierać...? ............ Uch... nieważne... nie chce mi się o tym myśleć... Żyć... też mi się już nie chce...

—Sloth podczas umierania


Sloth (スロウス, Surōsu) jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Jest to olbrzymi, umięśniony i tępy homunculus, którego zadaniem jest wykonywanie ciężkich prac przez swoich rówieśników, rzadko rozmawia, a nawet myśli, ponieważ uważa to za zbyt męczące. Podobnie jak Pride i Wrath, wygląd Slotha różni się znacznie między serią z 2003 roku a oryginalną historią z mangi i anime z 2009 roku.

Biografia Edytuj

Fort Briggs Edytuj

Sloth pojawia się po raz pierwszy, gdy Edward i Alphonse Elric udają się do Twierdzy Briggs w północnych górach Amestris. Ostatnie dziesięciolecia Sloth spędził na kopaniu podziemnego tunelu wzdłuż granicy kraju, który Ojciec planuje wykorzystać jako ogólnokrajowy krąg transmutacyjny, aby poświęcić całą populację, by stać się nowym bogiem tego świata. W jego zadaniu nieustannie czuwa cień Pride'a.

Jednak Sloth przypadkowo dokopał się zbyt wysoko i skończyło się to szturmem w piwnicy fortu. Gdy próbował dowiedzieć się, gdzie jest i siał spustoszenie na swojej drodze, żołnierze pomylili go z tajną bronią Drachmy, wrogiego sąsiada, i został zaatakowany przez nich pod dowództwem generał Olivier Miry Armstrong. Biorąc pod uwagę, że nawet czołg nie wystarczył, by zmasakrować giganta, Olivier, jej najbardziej oddani podwładni i bracia Elric postanowili oblać go benzyną i wyrzucić poza fortecę, gdzie niewyobrażalne zimno zamrozi paliwo i całkowicie sparaliżuje homunculusa.

Niestety, homunculus Wrath, który rządzi Amestris pod pseudonimem Kinga Bradleya, wysłał jednego z skorumpowanych alchemików, Solfa J. Kimbleya, z Centrali do Briggs. Wydał tam rozkaz uwolnienia Slotha i zaprowadzenia go z powrotem do tuneli, które ukończył później, natomiast generał Armstrong, która zabiła skorumpowanego generała, by zająć jego miejsce, skutecznie infiltruje najwyższe sfery wpływów Amestris.

Dzień obiecany Edytuj

Następnie Sloth służy jako osobisty ochroniarz Ojca. Idzie razem z nim, gdy jego stwórca osobiście obejmuje dowództwo nad Amestris po zniknięciu Wratha i śpi obok tronu Ojca, gdy nie ma nic innego do roboty.

Podczas ostatniej bitwy, Sloth zostaje wysłany, by zabić generał Armstrong po tym, jak zabiła jednego ze skorumpowanych urzędników i wzięła kolejnego zakładnika, podczas gdy jej wojska z Briggs atakują centralną kwaterę główną. Sloth niezdarnie zabija zakładnika Armstrong, próbując zmiażdżyć ją od tyłu, a ona zaś nieustraszenie podejmuje się walki.

Armstrong udaje się zranić Slotha kilka razy, uderzając go w czoło, ale znalazła się w niebezpiecznej sytuacji i zaczął pomagać jej alchemik Alex Louis Armstrong, jej młodszy brat. Udaje im się zmobilizować wysłanych żołnierzy, by odeprzeć na chwilę gigantycznego homunculusa, ale w końcu wykorzystuje on swoją ukrytą, niewyobrażalną szybkość i udaje mu się przyprzeć ich do muru. Fala zwycięstwa zmienia się jednak, gdy Izumi Curtis, bardzo potężna alchemiczka i mistrzyni Elriców, wkracza do walki wraz ze swoim (bardzo umięśnionym) mężem Sigem. Zarówno Sig, jak i Alex uderzyli Slotha serią zsynchronizowanych ciosów, popisując się swoimi mięśniami i ciesząc się z ich budowy ciała (ponieważ to właśnie zapoczątkowało ich przyjaźń). Ostatecznie udaje im się zabić Slotha nabijając go na alchemiczne kolce. Sloth rozpada się, twierdząc, że życie było dla niego zdecydowanie zbyt męczące.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Sloth jest piątym i najmniej widywanym w serii homunculusem. Jest gigantem, mającym około 3 metry wysokości, z długimi czarnymi włosami, masywną, muskularną budową i ostrymi zębami, z czerwoną linią pokrywającą jego prawe ramię i prawą stronę twarzy, w tym oko.

Osobowość Edytuj

Zgodnie ze swoim imieniem, Sloth jest całkowicie zdefiniowany przez swoje ekstremalne lenistwo, nie chcąc niczego więcej, niż spać cały dzień. Ma powolną mowę i rzadko się odzywa, ponieważ myślenie, a nawet mówienie to dla niego zbyt wielki wysiłek. Tak więc wykonuje polecenia Ojca bez pytania, odzywając się tylko po to, by narzekać lub twierdzić, że chciałby umrzeć, ale byłoby to zbyt męczące. Jednak jego ogromna siła jest przydatna i zajmuje się głównie najcięższymi zadaniami.

Moce i umiejętności Edytuj

Sloth nie ma specjalnie błyskotliwych umiejętności. Jest zdecydowanie najsilniejszy pod względem fizycznym, robiąc z każdego miazgę, prosto uderzając, rzucając czołgami i bez wysiłku kopiąc kamieniami. Może używać łańcuchów na nadgarstkach jak cepów. Wydaje się również odporny na uszkodzenia, odrywając się od moździerzy. Tylko alchemiczne kolce i ostrza mogą przebić jego twardą jak stal skórę, chociaż jego oczy i wnętrze ust są wrażliwe i może zostać zamrożony przez bardzo mocne zimno.

Pomimo swoich ogromnych rozmiarów, Sloth jest niezwykle szybki. Rzuca się na swój cel jak niszczycielski pocisk, szybciej niż oko może zobaczyć. Jego wystrzałom brakuje celności, ale może poszerzyć ich zasięg, rozkładając ręce i nogi.

Ciekawostki Edytuj

  • Sloth jest najmniej popularnym homunculusem i dlatego ma najmniej czasu na ekranie.
  • Zarówno Sloth, jak i Gluttony mają wspólną cechę bycia najmniej rozwiniętymi psychicznie wśród homunculusów (chociaż można to przypisać jego grzechowi głównemu i stwierdzeniu, że nawet samo myślenie jest bólem).
  • Pomimo swojego lenistwa, Sloth może stać się zdecydowany w podjęciu działań, jeśli zostanie popchnięty zbyt daleko, kiedy oświadczył Olivier Mirze Armstrong, że „zabiję kobietę generał” i atakuje ją.
  • Sloth był ostatnim homunculusem, który dowiedział się o istnieniu Eda i Ala.

Galeria Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.