Sloth (dawniej znana jako Trisha Elric) jest antagonistką w anime Fullmetal Alchemist z 2003 roku. Została stworzona, gdy bracia Elric nie zdołali przywrócić do życia swojej zmarłej matki, Trishy Elric.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Sloth po raz pierwszy pojawia się w anime z 2003 roku jako Juliet Douglas, sekretarka Kinga Bradleya w wojsku. Krótko po ich spotkaniu ze Scarem, Alphonse zauważył, że usłyszał głos ich matki, gdy eskortuje doktora Marcoh do aresztu wojskowego (co doprowadziło do zabicia go i zjedzenia przez Gluttony'ego). Poprowadziła także Maesa Hughesa do rzekomego spotkania z Marcoh, po czym został zaatakowany przez Lust. Poza tym stała także za najemnikami, którzy wraz z Barrym the Chopperem zaatakowali uchodźców z Ishvaru (zabijając głównego najemnika, topiąc go, gdy groził jej ujawnieniem). Została znaleziona i zrekrutowana przez Dante, która nakarmiła ją czerwonymi kamieniami i umieściła ją w wojsku jako Juliet Douglas pod jurysdykcją Pride'a. Przekształca swoje ciało w wodnistą formę i wykazuje zdolności do zmiany kształtu w oparciu o zmianę koloru włosów i oczu oraz ubrania (które wydają się być częścią jej postaci).

W trakcie trwania serii staje się matką Wratha i pracuje razem z nim w misjach zleconych przez Dante. Oboje pojawiają się razem, gdy Edward prowadzi mieszkańców Liore przez tunele, aby uciec przed stworzeniem Kamienia Filozoficznego przez Scara. Krótko powoduje, że Edward zamarza w miejscu na widok czegoś, co wydaje się być jego matką, chociaż on się z tego wyrywa. Używa tego również na Hohenheimie, aby unieruchomić go na tyle długo, by Dante wysłała go przez Bramę Prawdy.

Podczas swojego ostatniego spotkania z Elricami, Sloth zabiera Alphonse'a od Shou Tuckera po tym, jak chimera próbowała użyć Kamienia Filozoficznego Alphonse'a, aby ożywić Ninę. Następnie próbuje zamordować braci, krótko przejmując kontrolę nad zbroją Alphonse'a, odwołując się do niego ze wspomnieniami ich matki. Sloth sama im mówi, że zdaje sobie sprawę, że nie jest Trishą Elric, pomimo jej wspomnień o tym wszystkim i że może być wolna, zabijając ich. W szalonej próbie jej uratowania, Wrath wtapia się w jej ciało. Na nieszczęście dla niego, Wrath niósł szczątki Trishy, ​​dlatego Sloth została unieruchomiona. Następnie Edward przekształca jej ciało w etanol, powodując, że rozpływa się w nicość. Przed śmiercią każe im posprzątać po sobie, być może tak jak powiedziałaby matka.

Envy później wykorzystał jej formę, aby wyśmiać Edwarda w przedostatnim odcinku.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

W przeciwieństwie do swojego leniwszego odpowiednika z mangi, ta wersja Sloth jest bardziej apatyczna (inne znaczenie dla grzechu lenistwa). Pomimo tego Sloth działała jako postać matki wobec młodego homunculusa Wratha. Cierpi także z powodu rozpaczy związanej z dawnymi wspomnieniami, jako Trisha Elric i jej relacji z Edem i Alem (ponownie inne znaczenie grzechu). Z tego powodu postanowiła ich zabić, aby uwolnić się od tej męki. Sloth jest najspokojniejsza ze wszystkich homunculusów, rzadko się męczy i na ogół nie troszczy się o życie innych poza sobą. W swojej postaci Juliet Douglas można ją postrzegać jako złośliwą i protekcjonalną.

Podczas ostatnich chwil, zanim się rozpuściła, spokojnie mówi swojemu synowi, żeby po sobie posprzątał (nie jest jasne, czy to było prawdziwe oświadczenie, czy kpina).

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Sloth jest drugim żeńskim homunculusem wprowadzonym w serii.
  • Ma ciemnobrązowe włosy w przeciwieństwie do większości innych homunculusów, chociaż Trisha miała kasztanowe włosy. Co ciekawe, podobnie jak Envy, może zmienić kolor oczu, ciało i ubranie (jej przebranie Juliet Douglass jest przykładem).
  • Czasami jej styl walki obraca się wokół jednej kończyny do ataku, podczas gdy reszta jej ciała pozostaje nieruchoma.
  • Ta wersja Sloth jest lepiej odbierana przez fanów niż jej odpowiednik w mandze.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.