FANDOMSolf J. Kimbley jest pomniejszym antagonistą w anime Fullmetal Alchemist z 2003 roku. W przeciwieństwie do swojej wersji oryginalnej z mangi i anime Brotherhood, której historia różni się radykalnie, ta wersja Kimbleya wyróżnia się jeszcze bardziej psychotyczną i sadystyczną osobowością.

Biografia

Major Solf J. Kimbley, znany również jako Szkarłatny Alchemik, jest szalonym psychopatą i weteranem wojny domowej w Ishvarze. Podczas wojny Kimbley zyskał niesławną reputację dzięki swojej bezwzględności i według własnych słów „bezkrytycznie sprawił, że zarówno kobiety, jak i dzieci zrobiły boom”. Był także odpowiedzialny za zabijanie własnych towarzyszy, gdy ingerowali w jego interesy, zyskując przydomek „szalony bombowiec”. Po raz pierwszy widzimy go w retrospekcji śmiejącego się maniakalnie podczas niszczenia miasta za pomocą alchemicznych wybuchów. W kolejnej retrospekcji pokazano, że Kimbley zamordował również brata Scara (wraz z innymi Ishvarczykami) w pustynnej zasadzce i torturował Scara, rozbijając go po kawałku, dając mu rozpoznawalną bliznę na czole i detonując prawe ramię. Jednak brat Scara uratował go, dając mu jedno z ramion, co przypłacił własnym życiem.

Po wojnie domowej Kimbley został uwięziony za zbrodnie wojenne. Podczas wydarzeń z serii zostaje wysłany przez Envy'ego (przebranego za Basque'a Granda) do Piątego Laboratorium jako ludzka ofiara do powstania Kamienia Filozoficznego. Tam udaje mu się uciec, wykorzystując jednego z więźniów jako bombę i wpadając na Greeda oraz jego przyjacielskie chimery. Następnie Kimbley postanawia dołączyć do jego gangu.

Później Greed wysyła Kimbleya i Bido do infiltracji Kwatery Głównej South City, aby schwytać homunculusa Wratha. Tam spotyka pułkownika Franka Archera i majora Armstronga, który jest zszokowany, widząc, że Kimbley wciąż żyje. Następnie Archer zawiera umowę z Kimbleyem, która pozwala mu później wrócić do wojska. Po nieudanym schwytaniu Wratha Kimbley pomaga Greedowi porwać Alphonse'a z rezydencji Dante.

Podczas gdy Edward próbuje odzyskać swojego brata z rąk Greeda, Kimbley zdradza go, aby wrócić do wojska, pozwalając Lust, Gluttony'emu i jednostce Archera zinfiltrować Diabelskie Gniazdo i ukraść czaszkę dawnego ciała Greeda. Kimbley zostaje potem zrekrutowany z powrotem pod dowództwem Archera i zostaje awansowany do podpułkownika. Podczas gdy jednostki Archera i Roya Mustanga ruszają do Reole, aby zlokalizować Scara, Mustang jest wyraźnie oburzony, że Kimbley powrócił do wojska, wiedząc dobrze, że jest sadystą. Nie może jednak nic na to poradzić, ponieważ Führer Bradley awansował Archera do rangi pułkownika podczas misji, co czyni go równym w szeregach z Mustangiem.

Martel, ostatnia żyjąca członkini chimer Greeda, spotyka Kimbleya w Reole i próbuje go zabić w ramach zemsty za to, co zrobił jej szefowi. Alphonse interweniuje i po krótkiej walce udaje mu się złamać ramię Kimbleya, doprowadzając go do gniewu. Następnie Kimbley obiecuje Alowi, że pewnego dnia zdetonuje jego zbroję. Później Bradley nakazuje Kimbleyowi wzniecić powstanie w Reole za pomocą chimer Shou Tuckera. Podczas destylacji miasta i bezlitosnej rzezi cywilów, Kimbley spotyka Scara, który chce się zemścić za to, co zrobił jego bratu. Al próbuje powstrzymuje ich od walki, ale Kimbley używa zbroi Ala jako tarczy, aby odwrócić uwagę Scara i zamienia lewą rękę w bombę. Scar jednak zdejmuje z lewego ramienia wytatuowane ramię i poważnie rani Kimbleya, tworząc dziurę w brzuchu.

Przed śmiercią Kimbleyowi udaje się zmienić Ala w bombę, tak jak obiecał wcześniej. Następnie Scar używa swoich zwłok, by zwabić jednostkę Archera w Reole i aktywuje krąg transmutacji w całym mieście, ginąc w tym procesie i ratując Ala za pomocą nowo utworzonego Kamienia Filozoficznego.

Osobowość

Odpowiednik Kimbleya z mangi, który mimo, że sam w sobie był paskudnym człowiekiem, nadal posiadał pewne standardy, na przykład akceptując swoje okrucieństwa w ramach swojej pracy i wyraźnie obrzydliwą hipokryzję. Jednak wersja Kimbleya z anime z 2003 roku jest jeszcze bardziej bezwzględna, arogancka, manipulacyjna i sadystyczna, żyjąc wyłącznie w celu wywoływania eksplozji i cierpienia. Walcząc ze Scarem, Kimbley twierdzi, że ludzie (w tym on sam) są pustymi, bezwartościowymi istotami i niczym więcej niż dobrym materiałem na alchemiczne bomby. Kimbley w tej wersji nie miał też charakteru dżentelmeńskiego i zachowywał się dość nieuprzejmie i sarkastycznie wobec każdego, kogo spotkał. Nie miał też pamięci fotograficznej, pamiętając Scara tylko ze względu na jego znak w kształcie litery X na czole, który rozpoznał jako swoje dzieło.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.