FANDOMSolomon Grundy. Urodzony w poniedziałek. Ochrzczony we wtorek. Wziął ślub w środę.

—Solomon Grudny przed walką z Batmanem


Solomon Grundy - mniejszy antagonista pojawiający się w Batman: Arkham City. Powraca również z tą samą rolą w Batman: Arkham City Lockdown oraz Batman: Arkham Origins Blackgate.

Biografia Edytuj

Przeszłość Edytuj

Cyrus Gold był mordercą, który szukał schronienia w Slaughter Swamp. Został jakoś zamordowany, a następnie odkryty przez Ra's al Ghula, który wykorzystał go jako eksperyment w celu udoskonalenia Jamy Łazarza. Cyrus skończył w cyklu zabójstwa, a następnie ożywienia. Po tym, jak tyle razy go zabijano, umysł Golda był załamany i zapomniał, kim był i co robił, pamiętając jedynie starą rymowankę, po której nazwał się Solomon Grundy. Jako potwór, powodował panikę w Wonder City, ale ostatecznie został zabity przez Wonder Guards, zdając sobie sprawę z tego, co zrobił Grundy został pochłonięty winą i wrócił do laboratorium, gdzie czekał na straszny proces umierania i ożywienia, aby rozpocząć jeszcze raz. Następnie został zabrany do miejsca, w którym obecnie budowany jest Iceburg Lounge. Pozostał tam, dopóki Pingwin nie wykupił miejsca i go nie odkrył. Gangster wykorzystał go, aby pozbyć się ludzi, którzy naprawdę go zdenerwowali, wysyłając ich tam, aby Grundy rozerwał go.

Spotkanie z Batmanem w Blackgate Edytuj

Pod więzieniem Blackgate Batman znajduje zamknięte drzwi, a za nimi Grundy. Solomon uciekł i zaatakował strażnika, zmuszając Mrocznego Rycerza do spowolnienia go poprzez aktywowanie pobliskich skrzynek z bezpiecznikami. Batman kończy bitwę, popychając Grundy'ego do drzwi, powodując ich pęknięcie.

Gonienie Batmana w kanałach Edytuj

Po tym, jak Batman pokonuje dwóch zbirów Pingwina, napotyka Grundy'ego który potem go ścigał przez kanały. Batman następnie obezwładnia i pokonuje go.

Arkham City Edytuj

Grundy został uwięziony pod Iceburg Lounge, wykorzystywany przez Pingwina jako nagły wypadek przeciwko Batmanowi. Po tym, jak Batman pokonał Pingwina, gdy używał miotacza Mr. Freeze'a, Cobblepot wysadził platformę, wysyłając go do Solomona.

Batman walczył następnie z Grundym i znokautował go. Gdy Batman przygotowuje się do wykończenia go, Solomon zdołał się obudzić i próbował zabić Batmana, ale poniósł porażkę i został pokonany, ginąc ponownie, aby mógł zostać wskrzeszony.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.