FANDOMSoundwave – powracający, wspierający antagonista w filmie Transformers: Zemsta upadłych oraz Transformers: Dark Of The Moon.

Biografia Edytuj

Transformers: Zemsta upadłych Edytuj

Soundwave potwierdza.

—Pierwsze słowa Soundwave'a w Zemście Upadłych.


Soundwave został obudzony przez Wheeliego, który odnalazł Mikaelę Banes. Polecił mu odzyskać kawałek Wszechiskry znajdujący się w jej posiadaniu. Jakiś czas później przyczepił się za pomocą swoich macek do rządowego satelity i zaczął ściągać z niej informacje. Udaje mu się pozyskać z niego informacje, takie jak lokalizacja innego fragmentu Wszechirksy w e Diego Garcia i szczątki Megatrona pod głębi Laurentańskiej. Czekając do zmroku, Soundwave sformułował plan, wyrzucając Ravage'a, by zaatakował bazę NEST i zdobył fragment znajdującej się tam Wszechiskry. Po pomyślnym odnalezieniu ponownie wysyła Ravage na statek towarowy przewożący pojazdy Constriuctony, które przywróciły Megatrona do życia. Pozostał w kosmosie, hakując satelitę, do którego był przywiązany. Po tym, jak Megatron ostatecznie zabił Optimusa Prime'a i zdecydował się ujawnić obecność Decepticonów na Ziemi, Soundwave wydał rozkaz mobilizacji Decepticonom oczekujących na Nemezis i następnie zhakował satelitę, aby pokazać obraz Upadłego wygłaszającego przemowę. Udało mu się wyśledzić rodziców Sama w Paryżu i zadzwonił do nich żądając wyjawienia miejsca pobytu Sama. Matka Sama - Judy nie mogła zrozumieć języka Decepticona i odrzuciła telefon, sądząc, że jest to perwersyjny telefon od zboczeńca, przez co Decepticony postanowiły użyć ich jako zakładników.

Kiedy CIA udaje się zlokalizować miejsce pobytu Sama w Egipcie za pomocą kamery bezpieczeństwa, Soundwave przejął te informacje i natychmiast przekazał je Decepticonom. Soundwave następnie zablokował satelity pokrywające obszar egipski, dzięki czemu rzeczy wyglądają normalnie. Przez resztę filmu nie jest już widziany.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.