Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Starforce – główna antagonistyczna frakcja w filmie Kapitan Marvel z 2019 roku. To oddział wojskowy Kree pod przywództwem Yon-Rogga służący Najwyższej Inteligencji.

Historia

Przejęcie Carol Danvers

Starforce został stworzony, aby wspierać Imperium Kree w ich wojnie przeciwko Skrullom za pomocą wszelkich niezbędnych środków. Dowiedziawszy się w 1989 roku, że uciekinierka Kree Mar-Vell stworzyła Silnik Prędkości Światła, aby pokojowo zakończyć wojnę, Najwyższa Inteligencja wysłał Yon-Rogga i Minn-Ervę, by pozbyli się Mar-Vell i ukradli rdzeń energetyczny. Chociaż Yon-Roggowi udało się zabić Mar-Vell, energia zostaje pochłonięta przez młodą pilotkę o imieniu Carol Danvers, gdy zniszczyła silnik. Eksplozja spowodowała, że energia została pochłonięta przez ciało Carol, wymazując jej wspomnienia. Dowiedziawszy się o tym, Yon-Rogg zabrał Carol jako swoją nową protegowaną do świata Kree, Hali, zmieniając jej imię na Vers i szkoląc ją jako nową członkini Starforce.

Śledzenie Skrulli

Pokonanie

Członkowie Starforce obserwują, jak Vers jest przesłuchiwana przez Najwyższą Inteligencję, która szydzi z jej porażki, dopóki Vers nie uwolniła się z implantu, który został użyty do stłumienia jej mocy, pozwalając uwolnić Fury'ego, Marię i Skrulli z niewoli i ewakuować się z powrotem na Ziemię. Po tym, jak to zobaczył, Yon-Rogg nakazuje swoim członkom Starforce zabranie Vers, ale Vers pokonuje ich przed pokonaniem floty Ronana, niszcząc ich pociski, zmuszając Ronana i jego pozostałe siły do ​​ucieczki.

Widząc odwrót Ronana i jego pozostałych sił, pozostali członkowie Starforce są zmuszeni wycofać się z powrotem do Hali (z wyjątkiem Minn-Ervy, która została zabita przez Marię podczas próby zabicia kilku uchodźców Skrulli). Nawet pokonany Yon-Rogg został odesłany z powrotem do Hali, aby dostarczyć wiadomość Vers, że ​​zakończy wojnę ludobójczą na dobre.

Nie wiadomo, co stało się później z Starforce, choć można przypuszczać, że pozostali przy życiu członkowie musieliby ponieść surową karę ze strony Najwyższej Inteligencji za niepowodzenie ich misji (z wyjątkiem Koratha, który przeszedł na służbę u Ronana aż do śmierci).

Advertisement