Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Galen Marek, znany także jako Starkiller – antybohater i główna postać w grze Star Wars: The Force Unleashed z 2008 roku i Star Wars: The Force Unleashed II z 2010.

Jest to sekretny uczeń Dartha Vadera, posiadający rzadki dar niszczycielskiej mocy.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Galen Marek urodził się na Kashyyku. Wraz z ojcem, Kento Markiem zamieszkał z Wookiee, przygotowując się na atak Imperium.

W 19 BBY planetę najechał Vader, szukając Kento. Lord wygrał walkę i chciał zabić Jedi, zanim jednak mógł to zrobić jego miecz świetlny odebrał mu mały Galen. Postanowił, że uczyni chłopaka swoim uczniem, po czym zabił Kento i zabrał jego syna na statek.

Star Wars: The Force Unleashed[edytuj | edytuj kod]

Wiele lat później Galen był już uczniem Vadera, zwanym Starkiller. Darth stwierdził, że jego trening zbliża się ku końcowi i już za niedługo będą mogli zastąpić Imperatora; jego pierwszym wyzwaniem będzie generał Rahm Kota, mistrz Jedi. Marek spotkał swego dawnego droida, PROXY'ego i poznał pilotkę jego statku Rogue Shadow - Juno Eclipse.

Aby zabić Kotę, Starkiller udał się do fabryki myśliwców TIE, na swojej drodze walcząc z rebeliantami, jak i szturmowcami, a nawet AT-ST. Kiedy dotarł do pomieszczenia, w którym przebywał generał, mistrz Jedi nie był pod wrażeniem faktu, że Vader wysłał zaledwie chłopaka. Jednak Marek zdołał uzyskać przewagę nad nim i skrzyżowali miecze. Kota wyznał, że w jego przyszłości widzi siebie zamiast Vadera. Po tym Galen wypalił mu oczy i wyrzucił przez okno.

Następnie złożył raport mistrzowi, który wysłał go do Świątyni Jedi. Tam Starkiller wyczuwał Ciemną Stronę Mocy. Spotkał widmo Dartha Desolousa, jednak wygrał walkę z duchem i opuścił Świątynię.

PROXY przekazał mu wiadomość od Vadera, który zlokalizował kolejnego Jedi imieniem Kazdan Paratus. Przebywał on na śmieciowej planecie Raxus Prime. Vader stwierdził, że jest on znacznie potężniejszy i nie spodziewa się, że Starkiller przeżyje. Uczeń jednak powiedział, że nie zawiedzie.

Rouge Shadow przyleciał na Raxus Prime. Starkiller musiał walczyć z droidami skonstruowanymi przez Paratusa z odpadów, jak i rodiańskich złomiarzy. Spotkał ich lidera, Drexla Roosha i zmusił go do wyjawienia lokalizacji Kazdana, po czym odszedł. Wkrótce Drexl powrócił i zaatakował Starkillera, jednak został przez niego zabity. Kiedy Marek dotarł do Świątyni Jedi, którą wybudował obłąkany Paratus, ten nasłał na niego Złomowego Tytana. Po ciężkiej walce Starkiller zniszczył tytana, jak i zabił Jedi.

Galen zgłosił Vaderowi swoje zwycięstwo i gotowość do walki z Imperatorem, jednak został jedynie wysłany ponownie na Corusant, do Świątyni Jedi. Tam słyszał dziwny głos, który ostrzegał go przed Ciemną Stroną. Następnie spotkał ducha Darth Phobos, Sith z zamierzchłych czasów, i stoczył z nim walkę. Phobos zmieniała wygląd na Juno Eclipse, mając nadzieję, że Starkiller jej nie zabije, jednak była w błędzie i Galen zwyciężył walkę.

PROXY powiadomił Marka o jego ostatecznym wyzwaniu - mistrzyni Jedi Shaak Ti, przebywająca na Felucii. Jak się okazało, zorganizowała ona już swoją własną armię Felucian, oraz dwa Rancory. Starkiller odnalazł ją niedaleko feluciańskiego Sarlaaka. Po walce Galen popchnął ją do sarlaaka, jednak ta przeżyła. Marek użył swojej mocy, aby zneutralizować sarlaaka i ją pokonać. Przed śmiercią Shaak Ti zdradziła mu, że Sithowie zawsze siebie zdradzają. Po tych słowach zmarła, a Starkiller wrzucił ją do wnętrza sarlaaka.

Po wykonaniu misji Vader wezwał Starkillera na Executor, gotowego do starcia z Imperatorem. Jednak Palpatine zaskoczył ich, wchodząc do pomieszczenia. Po chwili Vader przebił swego ucznia mieczem, zdradzając go, a następnie na rozkaz Imperatora wyrzucił przez okno.

Jednak Starkiller przeżył to, uratowany przez samego Vadera. Po sześciu miesiącach przebudził się na pokładzie Empirical. Tam widzi Vadera, który tłumaczy, że teraz Imperator sądzi, że Galen nie żyje. Ujawnia, że Juno Eclipse jest uwięziona na pokładzie; Starkiller musi jednak śpieszyć się, ponieważ Empirical za niedługo

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.