FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Starscream


Żyję, by ci służyć, Lordzie Megatronie.

—Starscream do Megatrona


Starscream – zastępca Megatrona. Jeden z głównych antagonistów filmów w jakich się pojawia.

Głosu w serii użyczał mu Charlie Adler.

Charakterystyka Edytuj

Starscream był dużym robotem o wysokości około 9,5 metra. Miał rójkątnet ciało z bardzo szerokimi ramionami. Miał długie ręce, wystające płaty skrzydeł na barkach oraz pazurzaste palce. Jego alt-modem był myśliwiec F-22 Raptor, uchodzący za jeden z najnowocześniejszych samolotów na świecie. Po ucieczce w Kosmos Starscream przyozdobił sobie całe ciało tatuażami przedstawiającymi cybertrojańskie wzory i symbole.

Wicelider Deceptikonów był znakomitym lotnikiem, potrafił latać zarówno w alt, jak i robot-modzie. Sprawiał wrażenie bardziej zwinnego w powietrzu niż na ziemi. Mógł transformować się nie przerywając nawet lotu. Potrafił wykonywać lot koszący. Był wyjątkowo silnym i niebezpiecznym przeciwnikiem, ale nie dorównywał siłą swojemu przełożonemu. Autoboty nienawidziły go szczególnie; był jednym z ich najgroźniejszych przeciwników. Potrafił tworzyć protoformy bojowe.

Jego uzbrojeniem były wyrzutnie pocisków umieszczone na rękach oraz karabiny maszynowe. Jako broni białej Starscream używał okrągłej piły tarczowej.

Starscream miał zdradziecki i podstępny charakter, wciąż dybał na objęcie funkcji swojego lidera. Zarówno pobratymcy, jak i przeciwnicy zarzucali mu tchórzostwo. Starscream jednak kierował się niemal wyłącznie własnym interesem i po prostu wiedział, kiedy opłaca mu się wycofać, a kiedy walczyć.

Biografia Edytuj

Transformers (2007) Edytuj

Po zaginięciu przywódcy lorda Megatrona, który wyruszył na poszukiwanie Wszechiskry, Starscream objął dowodzenie nad wszystkimi Deceptikonami. Kontynuował poszukiwania Wszechiskry. Na pokładzie statku Nemesis
1234

Starscream tłumaczy się Megatronowi

będącym pod dowództwem porucznika Soundwave'a przybył do Układu Słonecznego, gdzie po przeszukaniu wszystkich planet doszedł do wniosku, że Kość musi znajdować się na Ziemi. Wraz z grupą wiernych Megatronowi Deceptikonów przybył na miejsce, gdzie rozpoczął szeroko zakrojone poszukiwania. Gdy Frenzy zlokalizował Wszechiskrę w Zaporze Hoover’a, Starscream wydał Deceptikonom rozkaz mobilizacji. Po rozmrożeniu Megatrona, przestał być przywódcą. Rozpoczął się pościg za Autobotami, w wyniku którego walki przeniosły się do położonego nieopodal miasta Mission City.
234

Starscream atakuje Ratchet'a i Ironhide'a

Starscream podczas bitwy ostrzelał grupę Autobotów, pozbawiając Bumblebee obydwu nóg. Następnie zaatakował Ironhode'a i Ratchet'a, po wyczerpującej dla Autobotów walce wycofał się i odleciał. Patrolował przestrzeń powietrzną nad miastem, zniszczył eskadrę myśliwców F-22 mającą przeprowadzić ostrzał. Strącił również kilka helikopterów Black Hawk, które miały przejąć Wszechiskrę.

Po zakończeniu bitwy Starsceram uciekł odlatując w przestrzeń kosmiczną. Powrócił na pokład Nemesis, gdzie spodkał się z Upadłym i na jego rozkaz rozpoczął produkcje protoform bojowych. Ponownie przejął stanowisko lidera Deceptikonów.

Transformers: Zemsta Upadłych (2009) Edytuj

345

Podczas walki z Optimusem

Po przybyciu wskrzeszonego Megatrona Starscream został znowu zdegradowany. Powrócił na Ziemię wraz ze swoim mistrzem oraz grupą innych Deceptikonów. Rozpoczęły się przygotowania do Pierwszej Inwazji na Ziemię. Wraz z Grindorem pomagał Megatronowi w złapaniu Sama Witwicky’ego oraz w zasadzce na Optimusa. W walce stracił rękę, którą sobie potem przyspawał.

456

Starscream nakłania rannego Megatrona do ucieczki

Podczas bitwy o Gizę Starscream usiłował ostrzelać samochód z bohaterami. Następnie pomagał w przeszukiwaniu arabskiego miasteczka, gdzie wysłał Insectiony by odnalazły Sama. Wspierał siły Deceptikonów w walce z Autobotami, oddziałem NEST i amerykańskimi siłami zbrojnymi. Obserwował walkę Optimusa z Megatronem oraz śmierć Upadłego. Zasugerował ucieczkę swojemu ciężko poranionemu liderowi, co też obaj uczynili.

Transformers 3 (2011) Edytuj

567

Rozmowa z Megatronem w Afryce

Przez następne dwa lata Starscream towarzyszył ukrywającemu się w Nanibii Megatronowi. Podczas gdy lider dochodził do zdrowia i leczył rany, jego zastępca pomagał Soundwave'owi w realizacji kolejnego wielkiego planu – sprowadzenia na Ziemię floty i filarów Mostu Kosmicznego.

Starscream ostrzelał startującą rakietę Xantium i przedwcześnie przyniósł meldunek o śmierci wszystkich Autobotów. Podczas oblężenia Chicago ostrzelał powietrzne wsparcie NEST, niszcząc ponad połowę śmigłowców.

678

Śmierć Starscreama

Podczas finałowej bitwy dopadł na ulicy Sama Witwicky'ego próbując go zabić Sam jednak wyposażony był w uzbrojenie od Wheeljack'a – rękawice z miotaczami harpunów na linkach oraz granaty. Chłopak, desperacko usiłując się bronić, wystrzelił mu harpun w oko. Częściowo oślepiony wicelider Deceptikonów dostał amoku, w efekcie czego Sam wbił mu granat w drugie oko. W ten sposób skończył niedoszły następca Megatrona – oślepiony i bezbronny, gdy granat rozerwał mu iskrę.

Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Edytuj

Megatron (filmy)7

Megatron trzyma głowę swojego dawnego zastępcy

Głowa Starscreama pojawia się w filmie Transformers: Ostatni Rycerz. Megatron trzymając ją nazywa go zdradzieckim kompanem.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.