Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Musisz pamiętać: na tym świecie możesz wygrać tylko wtedy, gdy naprawdę rozumiesz siebie! W bajce Ezopa żółw pokonał zająca, ponieważ rozumiał swoją psychikę i zdolności lepiej niż ktokolwiek inny. To samo dotyczy mnie! Wiem, że nie mam mocy ani szybkości, by śmiertelnie zranić któregokolwiek z was. Wszystko zaczyna się, gdy przyznasz się do własnych słabości!

—Steely Dan.


Steely Dan jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders. Jest jednym z zabójców Dio. Włada on Standem zwanym Kochankowie.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Mitsuaki Madono w JoJo's Bizarre Adventure: Heritage for the Future i Daisuke Kishio w anime. W angielskiej wersji językowej głosu użyczył mu Grant George.

Charakterystyka

Wygląd

Steely Dan ma na sobie koszulę z otwartą klatką piersiową, schodzącą niżej przez pasek z przedłużoną przepaską na biodrach. Koszula ma długie rękawy w ciemniejszym kolorze niż reszta, pasujące do jego spodni. Ma ciemne, sięgające ramion włosy, które po bokach są postrzępione. Ma wiele tęczówek z pomarszczonym wzorem na oczach. Jego brwi są podzielone na segmenty, przybierając kształt przerywanych linii.

Osobowość

Steely Dan przejawia szczególnie okrutną, małostkową i tchórzliwą osobowość.

Kiedy pokazuje się przed Grupą Joestara, Steely Dan jest szczególnie zadowolony z siebie i okazuje wielkie zaufanie do swojego Standu. Okrutnie zabija Enyę, mówiąc jej prosto w twarz, że DIO nakazał jej egzekucję, co wstrząsnęło staruszką. Steely Dan następnie bierze Josepha jako zakładnika i ogłasza zamiar zniszczenia każdego z mózgów bohaterów jeden po drugim, wykazując wielką pewność co do mikroskopijnych rozmiarów jego Standu, a tym samym jego zdolności do uniknięcia ataku.

Steely Dan jest bardzo bezduszny, bijąc dziecko za lekkie uderzenie go kijem, o który prosił. Kiedy zmusza Jotaro do wykonania swojej licytacji, Steely Dan czerpie przyjemność z ciągłego poniżania ucznia, bezinteresownie go uderzając, używając go jako przynęty do pobicia, podczas gdy on kradnie biżuterię, a także cieszy się ze zdalnego dręczenia Josepha swoją mocą.

Chociaż ma zaufanie do Kochanków, w chwili, gdy Steely Dan znajduje się w niekorzystnej sytuacji, próbuje uciec, a później otwarcie błagać o litość. Aby zyskać trochę czasu, schodzi nawet tak nisko, jak lizanie buta Jotaro. W tym samym czasie podejmuje dwie podstępne taktyki, aby zaatakować Jotaro, a następnie wziąć dziecko jako zakładnika, wciąż błagając, gdy jego taktyka zostaje udaremniona.

Steely Dan również oszukuje Josepha, sprzedając jego kebaby.

Ogólna złośliwość Steely'ego Dana zapewnia mu zasłużone pobicie od Gwiezdnej Platyny.

Ciekawostki

  • Steely Dan doświadcza na własnej skórze najdłuższe pobicie przez Gwiezdną Platynę w całej serii, które trwa trzy strony w mandze (około 20 sekund w anime). Ten rekord ustępuje tylko pobiciu Cioccolaty przez Złote Doświadczenie w JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, który trwa przez siedem całych stron (30 sekund w anime).
Advertisement