FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Posłuchaj mnie. I posłuchaj dobrze, kolego. NIE TOLERUJĘ WANDALIZMU W MOIM SKLEEEEEEEEEEEEEEPPPPIIIIEEEEE!!

—Steven gotowy do zabicia Franka


Steven Chapman to jeden z bossów/psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to główny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać w North Plaza w jego supermarkecie Seon’s Food & Stuff w Rozdziale 2-3: Bieg Po Lekarstwa, chociaż pierwsze wzmianki o nim pojawiają się w zadaniu pobocznym Mrok North Plazy. Jest to nadopiekuńczy kierownik supermarketu Willamette Parkview Mall, który oszalał z powodu apokalipsy zombie, przez co atakuje każdego ocalałego, który wejdzie do jego supermarketu w poszukiwaniu zapasów jedzenia lub leków wierząc, że są to zwykli wandale i szabrownicy, którzy chcą zdewastować jego sklep – często podnosząc głos. Głosu użyczył mu Adam D. Clark.

BiografiaEdytuj

Wzmianka o Stevenie i jego szaleństwie po raz pierwszy zostaje wspominana w zadaniu pobocznym Mrok North Plazy. 19 września około godziny 23, ocalały o imieniu David Bailey wszedł do supermarketu Seon’s Food & Stuff by znaleźć jakieś zapasy jedzenia. Niestety w środku natknął się na Stevena, który uznał go za złodzieja, więc postanowił dać mu nauczkę strzelając mu w nogę poważnie go raniąc. Gdy Frank znajduje Davida w opuszczonym sklepie ten dzieli się z nim swoją historią o oszalałym kierowniku supermarketu.

Następnego dnia po 6 rano, w wyniku strzelaniny z Carlito, aby uratować profesora Barnaby’ego, Brad zostaje ranny. Jessie mówi mu, że Brad ma gorączkę i natychmiast potrzebuje opatrunków i lekarstw. Otis mówi Frankowi, że lekarstwa może znaleźć w aptece w supermarkecie Seon’s Food & Stuff. Gdy Frank dociera do supermarketu, cały sklep jest pusty i panuje w nim nienaturalna cisza. Frank podchodzi do drzwi prowadzących na zaplecze, gdy nagle słyszy odgłos poruszającego się wózka sklepowego. Po chodzeniu po alejkach w poszukiwaniu wózka, Frank wpada wprost na Stevena ze zmodyfikowanym wózkiem sklepowym pełnym noży, w którym widzi nieprzytomną dziewczynę o imieniu Isabela Keyes. Wściekły Steven zaczyna oskarżać Franka o to, że przyszedł tu zdemolować jego sklep, na co Frank odpowiada, że przyszedł tu tylko po lekarstwa dla rannej osoby. To tylko rozwściecza Stevena, który mówi, że Isabela przyszła tu po to samo. Po zdeklarowaniu, że nie toleruje wandalizmu w sowim sklepie postanawia zaatakować Franka.

Po walce, pokonany Steven podchodzi do jednej z kas i łapie terminal. Steven zaczyna lamentować, kto zaopiekuje się i poprowadzi jego supermarket, gdy odejdzie. Ostatecznie, Steven zdaje sobie sprawę, że Frank to zwykły klient i życzy mu miłego dnia. Po tych słowa upada na podłogę. Jednak tuż przed śmiercią, wykrzykuje na cały sklep "Sprzątacz! Kasa numer sześć!" po czym umiera. Po krótkiej rozmowie Franka z Isabelą, kobieta wychodzi z supermarketu a Frank znajduje przy zwłokach Stevena klucz prowadzący na zaplecze z którego może dostać się do apteki, w której znajduje apteczkę dla rannego Brada.

GaleriaEdytuj

CiekawostkiEdytuj

NawigacjaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.