FANDOMStrach na Wróble, urodzony jako Jonathan Crane – superzłoczyńca z serii Batman wydawnictwa DC Comics. Wynalazł wywołujący panikę chemiczny gaz znany jako Gaz Strachu, który powoduje, że ludzie widzą swoje największe lęki. Nie popełnia swoich zbrodni dla zabawy lub z zemsty, ale jako eksperyment do dalszego rozwoju swojego gazu.

Biografia Edytuj

W młodości Jonathan Crane dorastał ze swoją brutalną babcią, religijną fanatyczką, która tak bardzo go torturowała, że ​​nabawił się lęku przed nią. Jego życie w szkole również nie było lepsze, z powodu łobuziaków, którzy ciągle dokuczali mu za chudy wygląd. W końcu Jonathan miał dość swoich oprawców i wykorzystał elementy z Kung Fu, aby rozwinąć własny styl walki o nazwie "Violent Dancing", który wykorzystuje jego cienkie ciało. Udało mu się także stworzyć związek chemiczny wywołujący strach, którego babcia używała do straszenia wron. Pewnej nocy Jonathan przebrał się w Stracha na Wróble i przestraszył niektórych łobuzów ze swojej szkoły. Jednak jego nowa taktyka strachu działała zbyt dobrze i doprowadziła do śmierci tych ludzi. Crane zaintrygowany siłą strachu poświęcił się, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Następnie wrócił do domu, by zamordować swoją babcię za pomocą Gazu Strachu, który wcześniej zrobił.

Wiele lat później Jonathan Crane został profesorem uniwersyteckim, który stosował nieetyczne metody nauczania swoich uczniów. Wkrótce został zwolniony z pracy, więc szukał jej gdzie indziej, uprzednio zabiwszy ludzi odpowiedzialnych za jego zwolnienie. Następnie został głównym psychiatrą w Arkham Asylum i zaczął używać pseudonimu Strach na Wróble podczas eksperymentowania z pacjentami. Chociaż Batman w końcu odkrył zbrodnie Jonathana i kazał go uwięzić, nadal stanowił zagrożenie dla Mrocznego Rycerza jako jeden z jego najbardziej niebezpiecznych psychicznie przeciwników.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.