FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Styr – poboczny antagonista z serialu Gra o tron. Członek armii Mance'a Raydera. Jest przywódcą jednego z najokrutniejszych plemion z północy i podobnie jak reszta swojego plemienia praktykuje kanibalizm. Jest doskonałym wojownikiem i walczy za pomocą wielkiego topora. W pewnym momencie Mance Rayder przekonał go, aby przyłączył się do jego armii i uznał go za Króla.

Biografia Edytuj

Sezon 4 Edytuj

Styr razem ze swoją grupą spotyka Tormunda, Ygritte i innych dzikich. Styr drwił z zabicia Orela przez Jona Snowa. Następnie razem z innymi swoimi ludźmi zasiadł do zjedzenia zabitego przez nich członka Nocnej Straży.

Następnie Styr, Tormund, Ygritte i inni dzicy atakują wioskę i zabijają wszystkich mieszkańców, oprócz jednego chłopca. Styr nakazuje udać się do Nocnej Straży i powiadomić grupę o tym wydarzeniu. Wcześniej mówi dziecku, że zamierza zjeść jego zmarłych rodziców.

Styr i Tormund atakują osadę miasto Mole. Zabijają większość mieszkańców oraz przebywających tam członków Nocnej Straży. Wiadomość o tym ataku dociera do Czarnego Zamku, który jest ich następnym celem.

Tuż przed atakiem na Czarny Zamek, Styr jest wściekły na Ygritte, że nie zabiła Jona Snowa kiedy miała okazję. Później dostaje znak od Mance'a Raydera i atakuje Czarny Zamek. Podczas bitwy zabija wielu członków Nocnej Straży. Później dostrzega Jona Snowa i zaczyna z nim walczyć na dziedzińcu. Styr ginie zabity przez Jona, który wbija młotek w jego czaszkę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.