FANDOMSześćsześć to zmutowany łowca nagród z gatunku Sotoraggan i powracający antagonista serii Ben 10 , gdzie służy jako powracający antagonista w oryginalnej serii, drugoplanowy antagonista filmu Ben 10: Tajemnica Omnitrixa (2006), pomniejszy antagonista serialu Ben 10: Omniverse i wspierający antagonista rebootu serii.

Biografia

Ben 10

Sześćsześć zadebiutował się w odcinku Pościg , gdzie został zatrudniony przez Vilgaxa, razem z Kraabem i Tetraxem, w celu zdobycia Omnitrix'a. Po demonstracji swych umiejętności, Vilgax posłał trio na Ziemię, w miejsce, w którym użyto Omnitrix'a ostatni raz. Tetrax starał się zbadać puszkę, w której znajdował się odłamek Diamentogłowego, jednego z kosmitów Bena, jednak SześćSześć mu przeszkodził, zabierając puszkę. Tetrax zabrał puszkę z powrotem, więc SześćSześć poleciał szukać Omnitrix'a. Znalazł samochód kempingowy i wywiercił dziurę w jego dachu, aby dostać się do Benaz jednak Max gwałtownie zatrzymał samochód, strącając SześćSześć z dachu. Następnie próbował go rozjechać, ale SześćSześć rozciął opony samochodu. Zanin zdążył zaatakować Tennysonów, SześćSześć został zaatakowany przez Kraaba. Ostatecznie SześćSześć i Kraab zgodzili się współpracować. Po schwytaniu Maxa i Gwen Tennysonów, SześćSześć i Kraab natknęli się na Tetraxa, który tak naprawdę starał się trzymać Omnitrix z dala od Vilgaxa. SześćSześć i Tetrax rozpoczęli ze sobą walkę, w której ostatecznie Metalousty zdobył przewagę. Zauważył jednak, jak Kraab zostaje pokonany przez Szarą Materię, innego kosmitę Bena. Próbował zastrzelić Szarą Materię, ale został powstrzymany przez Maxa Tennysona, który rzucił się na łowcę nagród. Metalousty zdołał odrzucić Maxa i próbował go wykończyć, ale Szara Materia zdołał wyrwać obwody nerwowe SześćSześć, przez co ten stracił kontrolę nad swoim ciałem.
SześćSześć powrócił w odcinku Galaktyczni Obrońcy , gdzie razem z Vulkanusem został zatrudniony do kradzieży składników do bomby tak silnej, że mogłaby zniszczyć cały Układ Słoneczny. Najpierw ukradli Pierwiastek X, a następnie udali się na Ziemię w celu poszukiwania rud żelaza. Po dotarciu na nią, SześćSześć i Vulkanus natknęli się na Bena. Jednak byli zmuszeni do odwrotu po przybyciu Galaktycznych Obrońców. Para udała się do pobliskiej kopalni żelaza, aby odszukać rudy żelaza. Poszukiwania zostały przerwane przez przybycie Bena i Galaktycznych Obrońców, ale bez ich przywódcy, Ultimosa, z powodu jego osłabienia. Tym razem, para była zdolna walczyć na tyle długo, aby SześćSześć zdołał wywołać lawinę kamienną, odwracając uwagę bohaterów na tyle długo, aby uciec. Para przybyła następnie do huty, którą Vulkanus przeszukiwał w celu znalezienia rudy żelaza. Po raz trzeci wdali się w walkę z Benem oraz Galaktycznymi Obrońcami. Tym razem SześćSześć i Vulkanus zostali schwytani po tym, jak zostali oblani rudą żelaza, a następnie uwięzieni po jej zastygnięciu.

Tajemnica Omnitrixa

SześćSześć trafił do Incarnacedonu, gdzie natrafił na Bena, Gwen i Tetraxa, poszukujących Azmutha. SześćSześć rozpoznał i zaatakował Tetraxa, którego obwiniał za uwięzienie go. Zaczęli ze sobą walkę, którą ostatecznie wybrał Petrosapien. SześćSześć zdołał się wymknąć, podczas nieuwagi Tetraxa. Po ucieczce Bena, Gwen, Tetraxa i Myaxx z Incarnacedonu, SześćSześć złapał się ich statku i uciekł razem z nimi. Został jednak zastrzelony przez drona bezpieczeństwa, przez co SześćSześć został wysłany w próżnie i znaleziony przez Vilgaxa. On i Vilgax udali się następnie do kokpitu, gdzie SześćSześć dostał rozkaz powstrzymania Tetraxa i Myaxx. SześćSześć zaatakował Tetraxa, ale został wystrzelony w przestrzeń kosmiczną przez Bena, odrywając przy hełm Metaloustego. SześćSześć i Vilgax następnie zaatakowali siedzibę Azmutha na Xenonie, po czym SześćSześć znowu wdał się w walkę z Tetraxem. Ostatecznie został znokautowany przez Peteosapiena.

Omniverse

SześćSześć powrócił w odcinku Kazamaty , gdzie on i jego rodzeństwo zostali zatrudnieni przez Atteę w celu zabicia Vilgaxa. Jednak Vilgaxowi udało się uciec, przez co łowcy nagród zawiedli.
W odcinku Wypluj to! , SześćSześć, wraz z rodzieństwem, zostali zatrudnieni przez Psyphona, w celu zdobycia cennego przedmiotu, jednak zostali pokonani przez Bena, Rooka i Wkrętaka.

Charakterystyka

Wygląd

390px-Sixsix Face

SześćSześć bez maski

SześćSześć to wysoki humanoid z szarą, pozbawioną owłosienia skórą. Ma pozbawione warg, potężne szczęki z ostrymi zębami. Przez większość serii, całe jego ciało jest osłonięte fioletowo-czarną zbroję z czarnymi stopami w kształcie kopyt i czarnym hełmem z cienkimi, różowymi liniami.

Osobowość

Sześć jest bezwzględnym i łowcą nagród, pracującym przeważnie dla Vilgaxa. Żywi nienawiść do Tetraxa.

Ciekawostki

  • Choć zawsze mówi w swoim ojczystym języku, SześćSześć rozumie angielski.
  • Jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku, który został pokazany bez pancerza. Jednak SześćSześć jest zmutowany, przez co niewiadomo, jak wyglądają Sotoraggianie.
  • Rywalizacja między Tetraxem i SześćSześć toczy się daleko w przyszłość, dopóki nie zostanie rozstrzygnięta w ostatecznym pojedynku.
  • Nikt nie podkłada głosu SześćSześć w Omniverse.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.