FANDOMPanowie?

—Znany cytat Szpiega


Szpieg - jest jedną z dziewięciu grywalnych klas w Team Fortress 2. Pochodzi z nieokreślonego regionu Francji i jest fanem garniturów, noży i butów. Szpieg polega w dużej mierze na ukryciu i oszustwie, aby pomóc swojej drużynie. Używając unikalnego szeregu zegarków, może stać się niewidzialny, a nawet udawać własną śmierć, nabierając nieświadomych przeciwników. Jego zestaw do przebrania pozwala mu przybrać formę każdej klasy po obu stronach, pozwalając mu wtopić się w linie wroga, zanim dosłownie dźgnie swoich niczego niepodejrzewających „kolegów z drużyny” w plecy. W rzeczywistości szybkie dźgnięcie nożem szpiega zabije każdego wroga w pojedynczym trafieniu - pod warunkiem, że nie są oni pod wpływem Ubercharge.

Oprócz możliwości szybkiego i skutecznego zamordowania kluczowych wrogów, Szpieg ma przewagę nad Inżynierem. Jego przebrania uniemożliwiają Działkom Strażniczym celowanie w niego i pozwalają mu leczyć i ładować zegarek z zasobników wroga. Używając swoich saperów, może wyłączyć budynki Inżyniera - powoli zabierając ich zdrowie, dopóki nie zostaną zniszczeni, chyba że zostaną usunięci przez Inżyniera lub Pyro władającego Burzycielem, Maulem lub Neonowym Niszczycielem. Może również wykorzystywać teleporty wroga, aby zaskoczyć swoich wrogów.

Trzy inne popularne cele szpiegowskie to Gruby, Medyk i Snajper. Gruby jest najwolniejszą klasą wraz z rozproszeniem walki i wysoką pulą zdrowia, sprawia, że ​​dźgnięcie w plecy jest łatwe i wartościowe. Medycy są cennym celem, ponieważ ich leczenie i ubercharge sprawiają, że cała ich drużyna jest silniejsza, a także zwykle pozostają za swoimi kolegami z drużyny, co sprawia, że ​​są podatni na dźgnięcia w plecy. Snajperzy są oczywistymi celami Szpiega ze względu na zmniejszoną prędkość poruszania się. Snajperzy mogą używać Antyklingi, aby bronić się przed pojedynczym dźgnięciem w plecy i na krótko nabrać Szpiega, aby próbował go atakować lub zmieniać broń. Snajper może jednak zostać zabity za pomocą rewolwerów Szpiega z trzema strzałami lub mniej, co czyni go prawie bezużytecznym przeciwko sprytniejszym szpiegom.

Najsilniejszymi wrogami Szpiega jest Skaut i Pyro. Dzięki szybkiej prędkości ruchu Skaut jest bardzo trudny do dźgnięcia w plecy i może użyć Wściekłego Mleka, aby odsłonić szpiegów. Pyro może łatwo podpalić zamaskowanych szpiegów za pomocą swojego miotacza ognia, a dopalacz ułatwi ich śledzenie. Mają też Burzyciela i Neonowego Niszczyciela, aby pomóc inżynierom w walce ze szpiegami, niszcząc saper odpowiednio po jednym lub dwóch trafieniach.

Podczas gdy większość graczy widzi tylko nazwy i zdrowie swoich kolegów z drużyny, Szpieg może zobaczyć nazwy i zdrowie drużyny wroga, co pozwala mu przekazywać przydatne informacje. Tylko Medyk niosący Uroczystą Przysięgę podziela tę umiejętność.

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.