FANDOMSzturmowcy Najwyższego Porządku (zwani po prostu Szturmowcami) są jednostkami piechoty wojskowej Najwyższy Porządek i są głównymi antagonistami w kontynuacji trylogii Gwiezdnych wojen, po raz pierwszy pojawiają się w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, a następnie w kontynuacji Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Zostali stworzeni na wzór. Są jednak wyszkoleni, by być znacznie groźniejszymi od swoich poprzedników i są intensywnie szkoleni od dzieciństwa, aby być skutecznymi i lojalnymi żołnierzami Najwyższego Porządku.

Historia

Początki

Po tym jak upadło Imperium Galaktyczne, duża części imperialnych oficerów uciekła do Nieznanych Regionów. Tam powstał Najwyższy Porządek, który dość szybko zaczął rosnąć w siłę. Zaczął również gromadzić armię, której dużą część stanowili Szturmowcy.

W rezultacie wiele traktatów zostało pogwałconych, a Najwyższy Porządej rozpoczął rozległy program zbrojeniowi, który ostatecznie doprowadził do ustanowienia Wojska. Powstały nowe i rozległe floty statków i armii, a wraz z nimi nowa generacja szturmowców inspirowana ich oryginalnymi imperialnymi odpowiednikami. Starając się stworzyć nową armię, dzieci zostały zabrane od rodziców po urodzeniu i zostały wychowane, aby uzyskać absolutną lojalność wobec Najwyższego Porządku i przeszły natychmiastowe szkolenie wojskowe, aby walczyć o przywrócenia starego imperium. Około trzydziestu lat po Bitwie o Endor, Najwyższemu Porządkowi udało się stworzyć silną i potężną armię szturmowców z niezliczonymi legionami do walki o nowe państwo. Około 34 ABY szturmowcy Najwyższego Porządku znajdowali się pod kontrolą Wysokiego Dowództwa oraz takich dowódców jak generał Hux i Kylo Ren oraz inni dowódcy polowi i oficerowie tacy jak kapitan Phasma.

Wojna z Ruchem Oporu

Atak na Tuanal

Mniej więcej w tym czasie Najwyższy Porządek wszedł w konflikt z Ruchem Oporu, organizacją zajmującą się zatrzymaniem Najwyższego Porządku i ochroną Nowej Republiki, która przejęła imperium jako dominujący rząd w całej galaktyce. Najwyższy Porządek miał także na celu zabicie Luke'a Skywalkera, ostatniego ocalałego rycerza Jedi wraz ze zniszczeniem zarówno Ruchu Oporu, jak i Nowej Republiki. W tym celu Najwyższy Porządek udał się na poszukiwania mapy prowadzącej do Skywalkera, co spowodowało, że Phasma poprowadziła niewielką siłę uderzeniową, by zaatakować wioskę Tuanal na pustynnej planecie Jakku, a mieszkańcy wioski zostali wymordowani. Bitwa zaowocowała pochwyceniem dowódcy Ruchu Oporu Poe Damerona i sprawiła, że FN-218 zaczął mieć wątpliwości co do słuszności walki, gdyż, był przerażony działaniami Najwyższego Porządku.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.