Fajny masz motor.

—T-1000T-1000 – nowy prototyp Terminatora składający się z płynnego metalu. Został wysłany do roku 1995, aby zabić 11-letniego Johna Connora, który w roku 2029 dowodzi Ruchem Oporu przeciwko maszynom. Ten model może szybko regenerować rany, zmieniać wygląd oraz kształt kończyn na ostrza.

Jest to główny antagonista w filmie Terminator 2: Dzień Sądu. Zagrał go Robert Patrick.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Terminator 2: Dzień Sądu[edytuj | edytuj kod]

Przybycie[edytuj | edytuj kod]

Po porażce T-800 w roku 1984, nowy prototyp Terminatora, T-1000 został wysłany do roku 1995, aby zabić 11-letniego Johna Connora. Aby go powstrzymać, Ruch Oporu wysłał za nim T-800 przeprogramowanego tak, by chronił młodego Johna.

Tuż po pojawieniu się w przeszłości zabił pobliskiego policjanta i przyjął jego mundur.

W celu znalezienia Johna T-1000 udał się do jego domu, jednak jego rodzice zastępczy poinformowali go, że John pojechał do miasta na motocyklu.

Pościg[edytuj | edytuj kod]

Wypytując ludzi, czy widzieli chłopca, T-1000 został przekierowany do galerii. Kiedy John zobaczył go w salonie gier, zaczął uciekać przed nim (sądząc, że to prawdziwy policjant, a chłopiec niedawno okradł bankomat). T-1000 dopadłby go, lecz został zatrzymany przez T-800, który zaczął strzelać do niego ze strzelby. John zobaczył, że jego rany postrzałowe były otworami z metalu i zrozumiał że to Terminator, a sam T-1000 tymczasem wstał i zaczął walczyć z T-800 wręcz. Antagonista szybko go pokonał i zaczął ścigać Johna.

Po krótkiej gonitwie T-1000 jechał za nim cysterną (John ucieka motorkiem) i próbował go zabić, lecz podczas pościgu jego pojazd wybuchł wskutek interwencji T-800. Co prawda Terminator zregenerował się, lecz John oraz T-800 zdążyli uciec.

Sądząc, że John wróci do swojego domu, T-1000 wrócił tam i zabił jego matkę zastępczą, po czym przyjął jej wygląd. John dzwonił do domu, a T-1000 namawiał go, aby wrócił, aby ten mógł go zabić. Zdziwiony "miłym" zachowaniem swojej matki John przekazał słuchawkę T-800, który naśladował jego głos. Terminator został rozpoznany, kiedy pomylił imię psa. T-1000 rozłączył się i zabił Todda.

Szpital[edytuj | edytuj kod]

T-800 ostrzegł Johna, że T-1000 mógłby już czekać na niego w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ Connor odkrył, że jego matka miała rację co do Terminatorów. John nakazał mu jednak towarzyszyć sobie i pojechali ją uwolnić.

Będąc już w psychiatryku, T-1000 przyjął wygląd ochroniarza i zamordował go. Zyskał przez to dostęp do cel, jednak na jego nieszczęście Sarah już uciekła. Również pojawił się John i T-800, którzy razem z nią zatrzymali T-1000. Widząc, że nie ma szans dogonić oddalającej się trójki, T-1000 wycofał się.

Atak na Johna[edytuj | edytuj kod]

T-1000 zabrał pobliskiemu policjantowi motor i szukał potencjalnych kryjówek bohaterów. Terminator nie pojawił się na czas w rezydencji Milesa Dysona, którą zastał opuszczoną i zobaczył, że pokój Dysona został zdemolowany. Usłyszał jednak w radiu o włamaniu do budynku Cyberdyne i udał się tam.

Ukradł helikopter i zaatakował ich na autostradzie, gdzie zranił Sarę ostrzeliwując ich z z karabinu. T-1000 gonił ich, aż do huty, gdzie jego helikopter się rozbił. Ciekły azot który się na niego wylał spowodował , że Terminator zamarżł . T-800 wykorzystuje to i strzelił do niego, a T-1000 rozsypuje się na małe kawałki. Jednak rozgrzany ogień z huty spowodował, że zamrożone fragmenty T-1000 roztapiają się i z powrotem łączą w całość.

T-1000 jednak ma pewne "usterki" po powstaniu, przez co nie może biegać i ma problem z swoim kamuflażem. Walczy z nim T-800, jednak nowszy Terminator wygrywa walkę i zatrzymuje go. Przebił Sarze ramię w celu zmuszenia jej do zawołania Johna. Jednak jego tortury zostają przerwane przez T-800. T-1000 ponownie wygrywa, tym razem unieruchamiając starszy model.

Terminator przyjmuje wygląd Sary, która strzela do niego kilka razy. T-1000 prawie wpada do pieca hutniczego, lecz w ostatniej chwili Sarze braknie amunicji. Wyręcza ją T-800, (którego uratował alternatywny system zasilania) strzelając do niego z granatnika. T-1000 wpadł do kadzi ze stopioną stalą i tam zginął.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • T-1000 miał pierwotnie zagrać Michael Biehn, który występował w pierwszej części jako Kyle Reese.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.