FANDOMTYGER – organizacja, poboczni antagoniści w grze Batman: Arkham City z roku 2011.

Jest to prywatna firma wojskowa/ochroniarska, która została wynajęta przez Quincy'ego Sharpa na rozkaz Hugo Strange'a, aby strzec murów Arkham City.

Historia Edytuj

Przed Arkham City Edytuj

TYGER był prywatną firmą militarną, której pracownicy byli bardzo dobrze wyszkoleni, dzięki czemu firma zyskała dobrą reputację.

Po zbudowaniu Arkham City, jego naczelnik Hugo Strange oraz burmistrz Gotham, Quincy Sharp wynajęli TYGER, aby pełnił rolę strażników super-więzienia.

TYGER zakupił też Wyspę Arkham, oraz Azyl Arkham, który pozostał zamknięty i opuszczony po wydarzeniach z gry Batman: Arkham Asylum. Strange uczynił z wyspy bazę oraz obserwatorium TYGER.

HugoStrangeAC

Hugo Strange i TYGER

Potajemnie Strange zahipnotyzował ochroniarzy, aby ci byli posłuszni tylko jemu. Przygotował ich również na planowany i nadchodzący Protokół 10.

Naczelnik wysłał również TYGER, aby przeszukali Gotham w celu znalezienia Batmana i poznania jego słabych punktów.

Batman: Arkham City Edytuj

Strażnicy TYGER aresztowali wrogów Strange'a, jak Jacka Rydera, czy Bruce'a Wayne'a. Helikoptery powiadamiały Hugo Strange'a o ważnych sytuacjach w Gotham, jak porwanie Catwoman przez Two-Face'a.

W trakcie wydarzeń z gry ochroniarze TYGER rzadziej spotykali się z Batmanem, który walczył z Pingwinem czy Jokerem. Kiedy jednak helikoptery zauważały Nietoperza poruszającego się po mieście, zaczynały go atakować.

Wkrótce nadszedł czas aktywowania Procedury 10, która okazała się być zabiciem więźniów Arkham City. Tak więc TYGER odgrywał w nim kluczową rolę, używając helikopterów do ostrzeliwania przestępców oraz bombardowania ich siedzib, jak Muzeum czy Huta. W celu powstrzymania ataku, Batman pobrał Główny Program Sterujący z jednego z helikopterów, dzięki czemu mógł zinfiltrować Wieżę Cudów. Wchodząc coraz wyżej, bohater spotkał na swojej drodze strażników TYGER, ale bez większych problemów pokonał ich i dostał się do kryjówki Strange'a.

Po śmierci Hugo Strange'a z rąk Ra's al Ghula TYGER zaprzestał atakować Arkham City i wycofał się. Nie wiadomo dokładnie, co stało się z nim później, lecz najprawdopodobniej opuścili Gotham lub zostali aresztowani przez policję za udział w przestępstwach Strange'a.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W trailerze Hugo Strange torturuje kapitana TYGER, prawdopodobnie testując jego wytrzymałość. Ten sam człowiek znajduje się w Centrum Rejestracyjnym Arkham City, martwy.
    • Po zeskanowaniu jego ciała dostajemy kolejną Historię Arkham City.
  • Być może organizacja ta była fundowana przez Ligę Zabójców w ramach układu Ra's al Ghula ze Strange'm.
  • Jeden ze strażników TYGER został zabity przez Pingwina, znajduje się on na jego wystawie w Muzeum.
  • Podczas wykonywania misji w Wieży Cudów możemy usłyszeć, jak ochroniarz TYGER zwraca się do Strange'a per "mistrzu".
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.