FANDOMTahomaru – drugorzędny antagonista w anime Dororo z 2019 roku. Jest drugim, a zarazem najmłodszym synem głównego antagonisty Daigo Kagemitsu oraz Nui No Katy. Jest złym młodszym bratem głównego protagonisty Hyakkimaru. Był także uznawany za dziedzica Daigo do czasu, aż Asura wyjawił, że nie jest prawdziwym dziedzicem lecz jest nim Hyakkimaru.

Wygląd Edytuj

Tahomaru to młodzieniec, który przypomina swojego ojca, Daigo Kagemitsu. Ma parę czarnych oczu i czarne włosy, które są zaczesane na zewnątrz i ułożony w kucyk. Podobnie jak jego ojciec, Tahomaru ma skośne brwi, które nadają mu poważnego spojrzenia.

Później stracił prawe oko po cięciu Hyakkimaru i w zamian pozostała mu blizną, która przypominała mu o jego upokarzającej porażce w walce z bratem. Ma też bliznę po prawej stronie czoła, po tym jak Hyakkimaru ponownie go ciął. Później jego blizny zostały zastąpione przez oczy, po tym jak zawarł układ z Asurą, kiedy zrezygnował z bycia człowiekiem i stał się demonem. Później wydłubał sobie te oczy, gdy Asura próbował go kontrolować.

Osobowość Edytuj

Był niegdyś upartym, śmiałym nastolatkiem, który chciał być najlepszy w oczach swoich rodziców; często robił niebezpieczne rzeczy, aby zwrócić na siebie uwagę. Chociaż jest jeszcze młody, czuje się wystarczająco pewnie, by przejąć płaszcz ojca i walczyć o swój kraj. Jednak w przeciwieństwie do swojego ojca, jest on bardzo dobrze myślący i chce ryzykować życie dla swoich poddanych.

Podczas manipulacji kłamstwami ojca, Tahomaru prowadził silną rywalizację ze swoim bratem Hyakkimaru. Myślał o zabiciu swojego brata, by „uratować ziemię”.

Tahomaru ma ekstremalnie zazdrosny w stosunku do swojego starszego brata, Hyakkimaru, gdyż zdobył on całą uwagę Nui No Katy. Z drugiej strony, Tahomaru w ogóle nie mógł zwrócić na siebie jej uwagi ani miłości, nawet w dzieciństwie. Ze względu na faworyzowanie Hyakkimaru, Tahomaru uważa również, że jego matka nie dba o niego ani go nie kocha. Po porażce w walce z Hyakkimaru, Tahomaru w ogóle nie dba o dobre samopoczucie matki. Przekonania Tahomaru doprowadzają go do własnej śmierci i porażki z rąk jego własnego brata.

Tahomaru stał się mściwy i zawstydzony swoją blizną po upokarzającej porażce z rąk starszego brata. Od tego czasu zaadoptował zimniejszą i zepsutą osobowość, zabijając wrogów, w tym cywilów, bez wyrzutów sumienia i zabraniając emocjom przeszkadzać w życiu i walczył jak jego ojciec. Chęć odegrania się na bracie była w nim tak silna, że trenował wraz ze swoimi sługami aż do nocy, by przygotował się do rewanżowej walki. Mimo to nadal zachowuje swoje emocje, gdy Hyogo został poważnie ranny w wyniku ataku skalnego, to Tahomaru zarządził odwrót.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.