FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Talia al Ghul


Talia al Ghul – jedna z drugorzędnych antagonistów w piątym sezonie serialu Arrow.

Talia jest córką Ra's al Ghula, siostrą Nyssa al Ghul i mentorem zarówno dla Olivera Queen, jak i Adriana Chase'a. Po tym, jak Oliver zabił jej ojca, przysięgła mu zemstę i w ten sposób pomogła Adrianowi w jego krucjacie przeciwko Oliverowi. W końcu pomogła nawet Adrianowi uchwycić Olivera i zostawił go dla Chase'a, a jedynym jej warunkiem było cierpienie Olivera.

Biografia Edytuj

W 1960 r. Talia i jej ojciec, Ra's al Ghul, obserwowali Sarę Lance podczas treningu i ogłosili, że ma najlepszy występ. Później ojciec Talii poradził jej, by uczyła się umiejętności od Sary. Gdy dorastała, Talia zaczęła czuć, że jej ojciec nigdy nie pozwoli, by została nową Głową Demona. Jej związek z Ra stał się napięty, w wyniku czego odeszła, by wykuć swoją własną ścieżkę, porzucając swoją siostrę Nyssę, i ostatecznie założyła swój własny kult wojowników.

Z biegiem lat Talia zachowała młodość dzięki korzystaniu z wód Otworu Łazarza. W pewnym momencie swojego życia wyszkoliła młodego członka Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, Yao Fei Gulonga, który kilka lat później został pierwszym mentorem Olivera Queen.

W 2007 roku, po dowiedzeniu się o śmierci swojego ucznia, Talia postanowiła wyśledzić Olivera, odkrywając dowody na jego temat przez następne cztery lata, w tym role, jakie miał w powstrzymaniu generała Matthewa Shrieve'a i barona Reitera.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.