FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Tancerka z Mroźnej Doliny jest pomniejszą antagonistką i bossem w grze Dark Souls III.

Biografia Edytuj

Ta bezpośrednia krewna rodziny królewskiej z Anor Londo, uważana za jedną z dziewic Gwynevere, należała do grona mieszkańców Irithyllu w Mroźnej Dolinie, którzy znaleźli się w nim gdy został podbity przez Pontyfika Sulyvahna. Jakiś czas po tych wydarzeniach została przez niego zmuszona do zostania jego tancerką, a następnie wcielił ją do swoich przepatrywaczy, co było równoznaczne z wygnaniem. Pontyfik podarował jej również parę bliźniaczych ostrzy, symbolizujących jej przysięgę, zaklinając prawe magią, a lewe ogniem w lustrzanym odbiciu do swojego oręża.

Wygląd Edytuj

Tancerka to wysoka, chuda istota o aparycji zbliżonej bardziej do swojego mistrza Pontyfika Sulyvahna, niż do innych służących mu rycerzy z Irythyllu, takich jak Vordt. W przeciwieństwie do nich przemieszcza się również wyprostowana, poruszając zwodniczo nogami, zamiast pełzać na czworaka. Ten niezwykły chód w połączeniu ze żrącą wydzieliną, która kapie z jej zbroi podczas wstąpienia do katedry (podobna do tego płynu, który sączy się z pancerza Artoriasa) może sugerować jakieś powiązania z Otchłanią.

Ciekawostki Edytuj

  • W Irithyllu można zobaczyć kilka duchów dawno zmarłych rycerzy wędrujących po ulicach miasta. Dwa wyjątkowe duchy w szczególności, jeden to mężczyzna, a drugi to kobieta. Duchy te mocno przypominają Vordta i Tancerkę z Mroźnej Doliny, oboje służyli razem pod dowództwem pontyfika Sulyvahna.
  • Biorąc pod uwagę jej ruchy, kształty jej ciała, pośladków i kontekst, jej rzeczywiste zadanie jako "tancerki" miało prawdopodobnie charakter erotyczny, być może tańczy dla samego Sulyvahna.
  • Jej żrąca ciecz przypomina tą sączącą się z Artoriasa co może wskazywać na powiązania z Otchłanią.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.